«Медіація дає можливість не обмежувати свободу особистості»

Експерти радять вдаватися до медіації в конфліктах із сильною емоційною складовою та спорах, які зачіпають особисті стосунки“Мистецтво діалогу – у вмінні розмовляти
мовою співбесідника” (Ілля Шевелєв)
У житті кожної людини рано чи пізно виникають різноманітні конфлікти (юридичні, побутові, сімейні). Як правило, їх вирішення забирає багато часу й нервів. Одним з ефективних шляхів вирішення  конфліктних ситуацій є медіація – вид переговорів за допомогою одного або кількох посередників (нейтральних осіб) з метою досягнення сторонами взаємоприйнятного рішення.
Від судового процесу медіація відрізняється тим, що рішення приймають самі сторони конфлікту (медіатор лише супроводжує процес, застосовуючи певну техніку ведення переговорів), а не хтось за них, причому рішення відповідає інтересам усіх сторін, а не однієї як у випадку прийняття судової ухвали.
Сторони економлять час, грошові витрати, емоційні сили, присутня можливість уникнути великих матеріальних втрат, зберегти репутацію, а також можливість запобігти виникненню подібних конфліктів у майбутньому. Також при проведенні медіації можуть враховуватися емоційні та особисті аспекти суперечки і може бути індивідуально визначена її організація, включаючи тимчасові витрати. Головні принципи медіації: рівноправність сторін, добровільність, конфіденційність, незалежність та неупередженість медіатора.
Експерти радять вдаватися до медіації в ситуаціях, коли особисті відносини і емоційна сторона конфлікту мають сильний вплив на його розвиток (як, наприклад, при сімейних, спадкових та інших відносинах); коли правовий спір може охопити лише частину проблеми, а вам необхідно виробити комплексне рішення; коли головними є майбутні інтереси сторін конфлікту, а також важливою є можливість збереження комунікації в майбутньому (наприклад, спілкування з дітьми після розлучення і т.д.), а не правові претензії, пов’язані з минулим; якщо конфлікт (суперечка) складається зі складних ситуацій, які не можуть бути задовлені в інтересах обох сторін за допомогою права; коли сторони воліють зберегти повну конфіденційність (судові процеси, як правило, публічні).
«Свобода особистості є одним із основоположних прав людини у будь-якому цивілізованому суспільстві. Хоча за своєю сутністю право на свободу передбачає можливість діяти згідно зі своїми інтересами, люди обмежують свою свободу жорсткими нормами процесуального законодавства. Власне, медіація надає можливість діяти максимально ефективно згідно з власними інтересами та не обмежувати своє природне право на свободу особистості», – заявила під час нещодавнього Третього міжнародного форуму медіації у Львові адвокат, директор Львівського центру медіації Анна Лиско.
Ігор Яхно
Особливий погляд

Проект «Комплексна інформаційна кампанія, спрямована на руйнування негативних стереотипів щодо внутрішньо-переміщених осіб та залучення молоді різних регіонів України до діалогу і пошуку шляхів порозуміння через популяризацію культури діалогу та ненасильницької комунікації» реалізується ГО «Західноукраїнський медіа-центр «Нова журналістика» в рамках програми «Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що виконується Фондом «Східна Європа» в партнерстві з громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. (Німеччина) та за підтримки міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3692 / 4.37MB / SQL:{query_count}