Чи буде зелене світло “євробляхам”?

У парламенті заговорили про компроміси із власниками автівок на іноземних номерах. Але організатори акції протесту спростували домовленості з владою

фото: facebook.com.yan.dobronosov
Після двох днів, 6 та 7 вересня, протестів у центрі Києва, зокрема під стінами парламенту, власники нерозмитнених автівок вирішили роз’їхатись по домівках. Перед цим правоохоронці відтіснили мітингувальників від будівлі ВРУ, відбулися сутички. У столичній поліції свої дії пояснили тим, що учасники акції протесту намагалися запалити шини. В ЗМІ з’являлася інформація про одного затриманого і одного травмованого мітингувальника 7 вересня. Також були повідомлення про те, що поліція склала на затриманого протокол  за статтею про дрібне хуліганство і одразу ж відпустила. Організатори акції заявляли про те, що “постраждали кілька людей і з десяток забрали до відділення поліції”.
Щодо масштабу цього протесту, то анонсованої стотисячної акції не відбулося. До прикладу, 6 вересня у протестах брало участь близько 5 тисяч людей.
“Мітинг закінчився розгоном мирної акції, і ми поїхали проводити акції по всій Україні. Це буде Харків, Черкаси, Рівне та інші міста. Ми будемо здійснювати пробіги біля обласних адміністрацій. Це буде масово, і ми хочемо показати, що нас не 10 тисяч, а занадто багато, щоб так чинити”, – каже Олег Ярошевич, керівник ГО “АвтоЄвроСила”, що виступила організатором акції протесту.
“Пошта” в минулих номерах вже докладно описала ситуацію з нерозмитненими автівками в Україні і про протести під парламентом та в урядовому кварталі. Нагадаємо лише, що вимогами акції, яку спершу оголосили як безстрокову, було: доступне розмитнення всіх автомобілів для всіх громадян України; введення простого і доступного механізму легалізації завезених автомобілів (встановлення ставки платежів до бюджету в межах 15-30% вартості авта); мораторій на дію екологічних норм Євро5 як умови ввезення і реєстрації вживаних автомобілів в Україні, а також припинення “репресій” силових структур проти водіїв автомобілів на єврономерах і мораторію на дискримінацію до остаточного законодавчого врегулювання питання.

фото: mmr.net.ua
На чому поки розійшлися мітингувальники і влада? Впродовж 7 вересня голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна то заявляла про підписання меморандуму про порозуміння з ініціативною групою мітингувальників, то спростовувала досягнення домовленості, то знову говорила про меморандум… Загалом, з її слів, ймовірні законодавчі зміни стосуватимуться двох ключових моментів. По-перше, Україна закриє кордони для автівок, які незаконно використовують режим тимчасового ввезення або режим транзиту. По-друге, уже ввезенні в Україну “євробляхи” можна буде розмитнити, але не всі. Парламент може розглянути законодавчі зміни дуже скоро, можливо, вже навіть на наступному пленарному тижні.
“Завдяки змінам до Податкового кодексу впродовж цього і наступного років ставки акцизного збору як для нових автомобілів застосовують і для автомобілів не старіших, аніж 2010 року випуску. А значить, прорахувавши до кінця, в яку конкретно цифру може обійтися розмитнення власникам таких автомобілів, ми ухвалили рішення, що цю норму може бути застосовано і до автомобілів випуску не пізніше 2000 року. Ми порахували, що це абсолютно невеликі суми сплати митних платежів. Категорія до 2200 сантиметрів кубічних, ІІ категорія автомобілів – приблизно  тисяча євро. Наступна категорія – 1,2 – 1,4 тисячі євро. Відповідні зміни будуть внесені до Податкового, Митного та Бюджетного кодексів. Це справді величезний крок назустріч людям”, – наголосила Ніна Южаніна в коментарі  Еспресо.TV.
 
 джерело: radiosvoboda.org
Нинішню ситуацію взялася коментувати й представниця Президента в парламенті Ірина Луценко. “Уже працює робоча група, ми найближчим часом закриваємо кордон для того, щоб не продовжувати ці транзитні пересування, це накопичення в Україні таких незаконних автомобілів. Думаю, місяць-два. Ми повинні до листопада прийняти закон, який заборонить в’їжджати, тобто ми припиняємо таку “навалу”. Буде створена робоча група, в якій за три місяці має бути напрацьований компромісний закон. Про вартість мита, про платежі, які повинні бути сплачені, про штрафні санкції. І зараз напрацьовуються умови мораторію на перевірки, на драконівські методи, які ніби застосовують. Якийсь певний період мораторію на такі драконівські заходи буде зроблений, але кордон закриють… Не буде такого, що мито буде 100 доларів або 100 євро і що інші платежі не будуть сплачуватися – так бути не може. Громадяни повинні мати рівні умови”, – зазначила Ірина Луценко в ефірі телеканалу “112 Україна”.
А ось на сторінці ГО “АвтоЄвроСила” у Facebook з’явилося повідомлення про те, що не було ніяких домовленостей з владою і що заява Ніни Южаніної про підписання меморандуму – фейк. І далі в коментарях до цього повідомлення від різних користувачів були різні думки – від того, чому не дійшли компромісу, до того, що робити власникам нерозмитнених автівок, які випущені до 2000 року.
Насправді тут треба розуміти, що невдоволені будуть завжди. І не варто забувати про можливе політичне підґрунтя подібних протестів, адже низка політсил активно намагаються продемонструвати, що захищають права “євроблях” в Україні.
Тут зазначимо, що, за даними Державної фіскальної служби, в Україні перебуває майже 64 тисячі автівок на іноземній реєстрації з порушенням терміну транзиту. Та загалом кількість “євроблях” у нашій країні фактично неможливо порахувати (за різними даними їх зараз майже 1,5 мільйона). Тому масштаби проблеми величезні – що для самих власників цих “євроблях” (якщо, звичайно, їх можна назвати власниками), що для противників практики “сірих” схем, для людей, які розмитнювали чи купували автівку вже на українській реєстрації і платили всі податки, що для держави, бо влада апелює до необхідності сплати податків усіма.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7977 / 4.4MB / SQL:{query_count}