Прогуляли на мільйони

Із початку цього року за пропуски пленарних засідань із зарплат парламентарів було вирахувано загалом понад 3,5 млн гривень

Комітет виборців України (КВУ) повідомляє про те, що за сім місяців цього року із заробітної плати нардепів вирахували понад 3,5 мільйони гривень через пропуски пленарних засідань. “Внаслідок нарахування заробітної плати лише за фактично відпрацьовані дні, за сім місяців 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, у сумі 3549074,32 грн”, – таку інформацію надали КВУ в апараті парламенту. Тут нагадаємо, що відповідно до попередніх повідомлень, ще у травні загальна сума відрахувань із зарплат нардепів за прогули  становила 1,7 мільйона гривень.
Із 14 липня парламент на канікулах, наступна сьома сесія Верховної Ради восьмого скликання відкриється 5 вересня.  У КВУ нагадують, що лише 45 народних депутатів відвідали всі засідання Верховної Ради упродовж минулої шостої сесії, Решта, 377 депутатів, пропустили одне чи кілька засідань парламенту і, відповідно, недоотримали частину зарплати. Серед парламентських фракцій та груп найгірше відвідували пленарні засідання під час сесії депутати “Волі Народу”. У середньому в залі було зареєстровано 63% депутатів фракції (за письмовою реєстрацією). Показники відвідуваності по інших фракціях: “Народний Фронт” (в середньому 85% фракції зареєстровано), БПП – 84%, Радикальна партія Олега Ляшка – 80%, “Батьківщина” – 80%, “Самопоміч” – 73%, “Відродження” – 69%, “Опозиційний блок” – 67%. Із початку цього року відбулося 71 пленарне засідання парламенту.
Також у КВУ, повертаючись до підсумків роботи парламенту, який поки що на канікулах, нагадують про проблему законодавчого спаму: коли нардепи реєструють законопроекти, які ніколи не стануть законами. Від статистики не втечеш: у Верховній Раді є аж 66 нардепів, які досі, за 2,5 роки від початку роботи цього скликання парламенту, не стали авторами жодного ухваленого закону (хоч деякі з них реєстрували навіть по кілька десятків законодавчих ініціатив). Серед них, зокрема, бачимо відомі  резонансні прізвища: А. Білецький, Д. Ярош, Ю. Бойко, В. Рабінович, Є. Мураєв, Д. Білоцерківець, С. Льовочкін, Н. Шуфрич, В. Хомутиннік та брати Добкіни.
“За час роботи ВРУ восьмого скликання було ухвалено понад 700 законів. При цьому в парламенті є кілька десятків осіб, які досі не стали авторами жодного законодавчого акту. Наразі кожен сьомий депутат демонструє нульову продуктивність роботи”, – зазначає голова КВУ Олексій Кошель, повідомляє сайт організації.
Нагадаємо, що впродовж минулої сесії в парламенті було зареєстровано понад 600 законодавчих ініціатив, а загалом від початку роботи нинішнього скликання Верховної ради, з осені 2014-го, – понад 5 тисяч проектів законів і понад 4 тисячі проектів постанов. Відповідно відсоток ухвалених законів є мізерним. Аналітики Corestone Corp. звертають увагу на те, що лише близько 15% проектів стають законами, а серед поданих депутатами – менше 10%.  Як і в минулих скликаннях, у відсотковому співвідношенні найчастіше законами стають президентські ініціативи, хоч глава держави подає найменше законопроектів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7213 / 4.36MB / SQL:{query_count}