Кіна не буде – гроші закінчилися

Київська прокуратура розслідує діяльність керівництва Держкіно України

Досудове слідство встановило: бюджетні гроші, виділені на український кінематограф, переводилися в готівку через фіктивні фірми, інформує ТСН.ua. Прокурори з’ясували, що підприємства, отримавши фінансування від держави, сплачували за неіснуючі послуги фірмам, які переводили гроші в готівку через конвертаційні центри. Під перевірку підпали близько десятка кінокомпаній.
Зі слів кіноекспертів, шахрайські схеми очолюють декілька продюсерів, котрі отримують левову частку асигнувань від держави. Бюджети фільмів завищують щонайменше вдвічі. Внаслідок цього державні гроші стають прибутком для виробників кінематографічного продукту. Водночас якість роботи й успішність стрічок у прокаті неважливі. У списку прокуратури 14 компаній, серед яких “Пронто фільм” (керівник Максим Асадчий), “Інсайт Медіа” та “Директорія кіно” (належать Володимиру Філіпову, який за декілька років отримав третину дотацій).
Слідчі підозрюють “пов’язаних із ним осіб”, адже Філіпов раніше був продюсером фільмів Михайла Іллєнка – рідного дядька голови Держкіно Пилипа Іллєнка. Саме компанії Філіпова, за даними досудового слідства, переводили бюджетні кошти в готівку. Підо­зрюваний обговорювати цю інформацію відмовляється. Держкіно не коментує слідчі дії і заявляє, що Пилип Іллєнко перебуває у відпустці і не відповідає на телефонні дзвінки, а інші працівники не мають на це повноважень. Наразі прокурори чекають, коли він повернеться з відпустки, аби перевірити виявлені факти.
До слова, цього року в держбюджеті на українське кіно передбачено 600 мільйонів гривень. 2018-го цю цифру обіцяють збільшити втричі. Масштабну перевірку фінансової діяльності Держкіно декілька тижнів тому розпочали також Рахункова палата і НАБУ. Висновки обіцяють оприлюднити наприкінці вересня 2017-го.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7101 / 4.35MB / SQL:{query_count}