В Україні хочуть запровадити обов’язкову реєстрацію мобільних абонентів

Держспецзв’язок пропонує обов’язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв’язку в Україні

Про це інформує pravda.com.ua. Клієнтам стільникових операторів пропонують зберегти право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але, при цьому телеком-компанії зобов’яжуть збирати персональні дані всіх користувачів. Також Держспецзв’язок пропонує поновити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв’язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки “в умовах кібернетичних загроз”. За задумом Держспецзв’язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на підлаштування своїх нормативних актів.
Національна комісія з питань регулювання зв’язку у вівторок на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв’язку, але зі значними зауваженнями. Регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги анонімно, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.
НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі.
Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ порахувала дуже сірою. І сподівається на те, що адміністрація зв’язку її допрацює.
Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів. “Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!” – написав президент компанії Київстар Петро Чернишов. Vodafone Ukraine готові підтримати зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів. “Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку”, – розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8543 / 4.35MB / SQL:{query_count}