“Американський арбітр”

Держсекретар США Рекс Тіллерсон в Києві заявить про підтримку суверенітету України і поговорить про наші реформи

фото: АР
Вже завтра очікуємо на візит важливого гостя із США. “Держсекретар Тіллерсон здійснить свій перший офіційний візит до Києва 9 липня, де зустрінеться з Президентом Порошенком та молодими реформаторами з уряду та громадянського суспільства. Тіллерсон знову підтвердить прихильність Америки суверенітету та територіальній цілісності України, закликаючи уряд України продовжувати впроваджувати реформи, які зміцнюють економічну, політичну та військову стійкість України”, – про такі ключові моменти візиту йшлось у заяві офіційного представника Держдепу США Гетер Науерт, оприлюдненій цього тижня.
Зрозуміло, що американці очікують від нас результатів успішних реформ не менше, аніж ми від них допомоги у всіх мирних перемовинах.
Загалом оцінювати цей візит і робити якісь висновки можна буде вже після того, як він завершиться. Та зараз звернемо увагу на те, що Тіллерсон відвідає Україну після участі у перемовинах між главою Білого дому Трампом і господарем Кремля Путіним, що відбулись учора, 7 липня, на полях саміту “Великої двадцятки” у Гамбурзі.
Також разом із Тіллерсоном до Києва прилетить і новоспечений спецпредставник США щодо перемовин по Україні, колишній американський посол при НАТО і аналітик ЦРУ Курт Волкер.
“Волкер буде координувати усі зусилля Держдепартаменту для врегулювання конфлікту, що виник після  вторгнення Росії у Крим, а згодом – у Східну Україну… Сполучені Штати залишаються відданими цілям мінських угод і повністю впевнені, що Курт продовжить ці зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні”, – зазначали напередодні в Держдепі.
Волкер повинен надалі проводити регулярні зустрічі із учасниками “нормадського формату” (Україна, Росія, Німеччина, Франція). Таким чином американська сторона не стане учасником “нормандського формату”, але має його підтримувати і стати своєрідним посередником. Зрозуміло, що насамперед йдеться про перемовини з Росією.
Український Президент Порошенко вже привітав таке призначення. “Вітаю рішення Адміністрації США про призначення Курта Вокера Спеціальним представником з питань України. Важливий і вчасний крок в інтересах припинення російської агресії та відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом”, – написав наш гарант 7 липня у Twitter.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7856 / 4.36MB / SQL:{query_count}