Працювати чи відпочивати?

Комітет виборців України закликав нардепів піти на канікули в серпні, а не у липні

У нашого парламенту ще дуже багато роботи, але тільки один пленарний тиждень для голосувань до літніх канікул. Адже, відповідно до календарного плану, народні обранці домовились закрити нинішню сесію 14 липня. Цього тижня парламентарі мали б зустрічатись із виборцями, наступного – засідати в комітетах та фракціях. І тільки з 11 до 14 липня будуть ще голосувати у сесійному залі в рамках шостої сесії. І тому, з огляду на “наполеонівські плани” про які говорили представники влади, обіцянки перед МВФ та українцями, які давав уряд, а остаточні рішення має затверджувати парламент, Комітет виборців України (КВУ) вже закликав нардепів трохи скоротити канікули і продовжити нинішню сесію до 11 серпня.
“Продовжити роботу парламенту необхідно з огляду на потребу в прийнятті законів для проведення пенсійної, земельної, медичної реформ, а також визначення статусу окупованих територій. Так, пакет законопроектів щодо пенсійної реформи був внесений урядом лише 22 червня, проекти законів із медичної реформи прийняті за основу, законопроекти щодо земельної реформи та визначення статусу окупованих територій на разі не подані до парламенту. У разі продов­ження роботи Ради за чинним календарним планом у депутатів залишиться лише 4 дні пленарних засідань для розгляду цих та інших питань. Це створює ризик того, що відповідні закони або не будуть прийняті взагалі, або будуть розглянуті поспіхом, що може негативно позначитися на їх якості”, – зазначено у повідомленні на сайті КВУ.
При цьому голова КВУ Олексій Кошель наголошує на тому, що нардепи принаймні мали б відпрацювати ті дні, які прогуляли раніше: адже впродовж нинішньої сесії було заплановано провести 33 дні пленарних засідань, але спікер ВРУ чотири рази достроково закривав пленарні засідання через відсутність кворуму у сесійному залі.
“Продовження сесії на один місяць не означатиме втрату народними депутатами своїх відпусток. У народних депутатів залишиться понад три тижні (із 12 серпня по 5 вересня) для відпочинку, що відповідатиме вимогам трудового законодавства”, – зазначає Кошель.
Загалом же зауважимо, що ще перед закликом КВУ всередині депутатського корпусу почались розмови про те, продовжувати нинішню сесію чи ні. Так, “єврооптиміст” із БПП Мустафа Найєм із низкою інших нардепів запропонували продовжити роботу Ради до 15 серпня, навіть подавали на реєстрацію проект відповідної постанови. Найєм наголошував на тому, що до 14 липня Рада не встигне розглянути подання від ГПУ на зняття недоторканності із п’яти нардепів, не встигне розглянути питання правового статусу окупованих територій, а також не встигне ухвалити закон, необхідний для початку діяльності Спеціалізованого антикорупційного суду і дати дозвіл Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) на самостійне зняття інформації в телекомунікаційних мережах.
Тут зазначимо, що, до прикладу, два останні питання були прописані в меморандумі між Україною та МВФ. І створити законодавче поле для запуску антикорупційного суду Україна мала до середини червня. Надати НАБУ право на самостійну прослушку – до кінця травня. Якось не склалась. Пенсійна та земельна реформи – також частина домовленостей нашої влади із МВФ. Та зрештою, навіть без Фонду, наша влада вже неодноразово обіцяла вирішити всі ці питання, і вирішити на користь українців. Як знаємо, обіцяного ми традиційно чекаємо довго. Не можна забувати ще й про те, що Україна чекає на медичну реформу.
Закон про статус Донбасу – взагалі окрема тема. Президент і секретар РНБО анонсували новий законопроект, в якому має бути прописане і переформатування АТО. В інформпросторі постійно з’являлись повідомлення про концепцію документа, а представники влади також обіцяли доопрацьований законопроект перед внесенням до ВРУ оприлюднити громадськості.
Зрозуміло, що розгляд такого законопроекту в парламенті чи будь-якої із названих важливих реформ не відбудеться без наявності “політичної волі”, а також, звичайно, міжфракційних домовленостей і впевненості у необхідній кількості голосів (мінімум 226). Тому й питання чи продовжать сесію парламентарі залежить від того чи є впевненість у результативності додаткових пленарних засідань.
У будь-якому випадку, які б заяви зараз не з’являлись і від самих нардепів, рішення про скорочення їхніх канікул потрібно ухвалити у сесійному залі, тому як мінімум до 11 липня інтрига зберігатиметься. Зрештою, існує ще такий варіант, як позачергові сесії.

05.07.2017 9:30
Роман Пенсіонер

Це корупційне дармоїдне бидло необхідно гнати з парламенту і поголовно відправити в луГАНДОН для захисту України від окупантів


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7797 / 4.49MB / SQL:{query_count}