Чекаємо гостей і зброю…

Президент Порошенко анонсував на літо візити до України держсекретаря США, глави Пентагону, а також генсеків ООН та НАТО

Український Президент очікує найближчим часом візитів до нашої країни низки важливих іноземних гостей. Зокрема, йдеться про те, що в Києві 12-13 липня пройде саміт Україна-ЄС за участі керівництва Євросоюзу.
“У липні процедуру ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС буде вже завершено. Не залишилось вже жодних політичних рішень. І на саміті Україна-ЄС ми будемо святкувати завершення ратифікації і з 1 вересня ця надзвичайно важлива стратегічна Угода з ЄС вступить в дію”, – зазначив з цього приводу гарант в інтерв’ю українським телеканалам 25 червня.
Окрім того він зазначив, що у липні також очікуються візити нового Генерального секретаря ООН Антоніо Гуттереша та Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Що після американського вояжу Порошенка?

А ще, після нещодавнього візиту Порошенка до Вашингтона, мали б продовжитись, вже в українській столиці, перемовини з представниками американської адміністрації. Зокрема, також у липні очікується візит держсекретаря США  Рекса Тіллерсона, а у серпні – міністра енергетики США Ріка Перрі.
Всі питання щодо візиту до України глави Пентагону Джеймса Меттіса також мають вирішитись найближчим часом і цей візит може відбутись, за словами Порошенка, впродовж двох-трьох місяців. Це важливо для того, щоб США та Україна підписала угоди про співпрацю у оборонній сфері. Наш президент зазначив, що ще під час його візиту до Вашингтона було досягнуто домовленості про завершення підготовки угод, зокрема, про військово-технічну співпрацю, про співпрацю у науково-дослідних розробках. Говорив Порошенко й про можливість постачання нашій державі американської оборонної зброї.
“Щодо оборонних угод, у нас сьогодні є практично узгоджений текст. Ми впродовж 2-3 місяців чекаємо візиту міністра оборони США в Україну та під час цього візиту, сподіваюся, угоди будуть підписані… Процес надання оборонної зброї йде дуже активно. Більш того, під час зустрічі з міністром оборони, що було підтверджено і під час зустрічі в Білому домі, позицію з приводу поставок оборонної зброї спробують вирішити ще в межах поточного бюджетного року. Ви знаєте, що він триває до жовтня, і ми також чекаємо, що ці позиції будуть прийняті та реалізовані”, – зазначив Порошенко.

Труднощі “оборонної” зброї

Зрозуміло, що у нашому випадку, на четвертому році неоголошеної війни, яку розв’язав Путін проти України, а Захід досі не наважився допомагати нам зброєю, щоб ще більше не “провокувати” господаря Кремля, важливим нюансом є те, що про можливість постачання зброї зараз нарешті начебто йдеться. Що таке “оборонна” летальна зброя? Американські переносні протитанкові ракетні комплекси “Джавелін”, про які часто говорять наші політики та військові?
До речі, спікер ВРУ Андрій Парубій, який також нещодавно перебував у Вашингтоні зі своїм візитом, висловлював сподівання на те, що до кінця року мало б бути вирішене питання надання американської зброї Україні, і насамперед він говорив саме про “Джавеліни”. Хоча і визнавав, що рішення може бути вирішене як позитивно, так і негативно для нас.
Насправді поняття “оборонна” зброя – дуже розпливчасте і набуває сенсу тільки в залежності від того, в яких військових операціях використовується зброя. Ще на першому році цієї війни BBC-Україна цитувала редактора журналу Breaking Defense Коліна Кларка: “Будь-яка зброя є оборонною, якщо ви використовуєте її для захисту себе або своєї країни. Оскільки Путін в цій ситуації – агресор, якщо ми постачаємо зброю тим, хто бореться проти нього, вона, за визначенням, є оборонною”.
Більше конкретики може бути хіба тільки після того, як Білий дім зважиться на постачання зброї до України. Звичайно, якщо таке зрушення зрештою буде.
Тим часом представники російської влади вже висловили своє велике незадоволення останніми україно-американськими контактами і подальшими заявами про можливість постачання нам зброї від США. Про те, що саме Кремль розв’язав війну, четвертий рік перекидає на Донбас свої війська, зброю та техніку російські можновладці мовчать, а лише вперто повторюють пропагандистську брехню про “громадянську війну”.

джерело: www.ukrinform.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7921 / 4.38MB / SQL:{query_count}