У Нацбанку назвали головну загрозу падіння гривні

Національний банк України вважає, що втрата програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) створить ризики для нової хвилі девальвації гривні

Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність, повідомляє slovoidilo.ua. Нацбанк зазначив, що після націоналізації Приватбанку фокус програми МВФ змістився в бік структурних реформ.
“Для отримання наступного траншу фонду Україна повинна забезпечити реформу системи пенсійного забезпечення, зробити кроки до запуску ринку сільськогосподарських земель, відновити приватизацію державних підприємств і посилити боротьбу з корупцією”, – зазначають у НБУ.
Регулятор відзначив високу актуальність програми МВФ, враховуючи значні середньострокові ризики, обумовлені істотними виплатами за державним зовнішнім боргом з 2019 року.
“Значні затримки з реалізацією пакета реформ і втрата динаміки співпраці з МВФ обмежить доступ держави на міжнародні ринки капіталу і унеможливить своєчасне і повне обслуговування державного зовнішнього боргу. Це створить ризики нової хвилі девальвації гривні і втрату міжнародних резервів НБУ”, – кажуть у НБУ.
Нагадаємо, що проект бюджетної резолюції, затверджений Кабінетом Міністрів на 2018-2020 роки, передбачає середньорічний курс гривні до долара на рівні 29,3-31 грн/дол. НБУ вважає ключовими ризиками фінансового сектора значну присутність держави в банківському секторі і високу частку непрацюючих кредитів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4974 / 4.06MB / SQL:{query_count}