Претензії ЄС

В Євросоюзі розкритикували роботу Генпрокуратури та СБУ

Керівник Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас повідомив бельгійське видання EUObserver, що Генпрокурор Юрій Луценко “більше зацікавлений у полюванні на представників поперед­нього режиму, ніж у реформуванні прокуратури”.
З його слів, до кінця 2017 року ГПУ планує скоротити кількість прокурорських працівників із 18 до 10 тисяч, але “досі незрозуміло, як вони це робитимуть”. Занепокоєння місії викликає те, що Генпрокурор розпустив департамент, який опікувався реформуванням відомства. Цей підрозділ відповідав і за співпрацю з КМЄС. Дипломатична місія досі чекає пояснення такого кроку, інформує Європейська правда.
В Євросоюзу є претензії до Служби безпеки України. EUObserver подає слова неназваного дипломата про те, що СБУ нині намагається “притискати” активістів і журналістів. Керівник місії заявив, що “чув такі звинувачення”, але не може змістовно коментувати їх через відсутність співпраці зі службою. Саме тому Кястутіс Ланчінскас закликає українську владу затвердити та запровадити реформу Служби безпеки України, розроблену НАТО та ЄС.
“Концепція реформи, якщо вона буде коректно впроваджена, допоможе СБУ стати виключно органом зі збору розвідувальних даних, що відповідатиме повноваженням розві­дувальних органів країн-членів НАТО. Це передбачає передачу компетенції правоохоронних та слідчих органів іншим органам влади”, – зазначив Ланчінскас.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4516 / 4.06MB / SQL:{query_count}