Президент схвалив пенсійну реформу

16 червня на засіданні Національної ради реформ Президент дав зелене світло пенсійній реформі. З жовтня, а не з грудня як планувалося (!), мінімальні пенсії будуть підвищені, а також буде скасований податок на пенсії

Починаючи з 2018 року буде поступово збільшуватись страховий стаж з 25 років до 35-ти. Іншими словами, щоб заробити на пенсію, вам доведеться піти працювати з 25 років. А тепер пригадайте, з якого часу більшість із вас пішли працювати? Наприклад, усі мої ровесники пішли працювати з 18-20 років.
Головне – пенсійний вік принципово не підвищуватимуть. На підвищенні пенсійного віку не наполягає і МВФ. “Можу відкрити таємницю: коли уряд завершував черговий меморандум з МВФ, я брав на себе ініціативу, і ми робили все можливе, щоб не дати нашим опонентам можливості завалити пенсійну реформу, штучно маніпулюючи пенсійним віком. Вважаю основним досягненням те, що для більшості пенсіонерів зазначений законопроект не передбачає підвищення пенсійного віку”, – заявив на Раді реформ  Президент Порошенко.
Проект пенсійної реформи ще повинна прийняти Верховна Рада, і лише тоді пенсіонери зможуть перевести дух. Чекати на підвищення пенсій їм доведеться всього кілька місяців. Якщо уряд прислухається до Президента, то з жовтня для  9 мільйонів пенсіонерів з 12-ти пенсії зростуть від 200 до 1000 гривень.
Це стало можливим через дві головні причини: перша – загальне зростання економіки, друга – власне радикальне підвищення мінімальної зарплати, яке відбулося з січня 2017 року.
За першу половину 2017-го внаслідок підвищення “мінімалки” до Пенсійного фонду вже надійшло додатково сплачених 7 мільярдів гривень податків, до кінця року плануються ще додаткові 5 мільярдів. Ось вам і ресурс на підвищення пенсій. І це тільки початок.
Однак це не закриває дірку в понад 140 мільярдів. А це майже половина Пенсійного фонду. Якщо не реформувати систему, то пенсіонери взагалі можуть залишитися без пенсій.
Попри очевидний позитив, який несе пенсійна реформа, в парламенті обов’язково знайдуться сили, які намагатимуться її блокувати. Передусім це популісти з “Батьківщини” та РПЛ, а також ревізіоністи з “Опозиційного блоку”. Пенсійну реформу, як і реформу медичну, вони називають геноцидом українців, не інакше. Якщо підвищення пенсій і зарплат, покращення якості медичних послуг є геноцидом, то мені шкода таких політиків.
Володимир Манько, 
політичний експерт
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7627 / 4.08MB / SQL:{query_count}