Більше штрафів

В Україні можуть з’явитись інспектори з паркування, що матимуть право евакуйовувати автівки порушників на штрафмайданчики

Проблеми з паркуванням у великих містах – не нові. На цю тему можна багато говорити і згадувати про те, що паркінгів недостатньо, а на громадський транспорт, до прикладу, у нашому місті Львові, не завжди можна покластись у потрібні моменти. Але також не можна забувати й про хамство деяких автовласників, які просто  залишають свої транспортні засоби де їм заманеться, не надто переймаючись пошуком місця для парковки або відмовляються платити за ці місця. Тож проблеми виникають як у водіїв, так і в пішоходів. Наша влада зараз взялась вирішувати проблему шляхом жорсткішого покарання порушників. Цього тижня, 6 червня, парламент підтримав, поки тільки у першому читанні, законопроект про паркування транспортних засобів, який вносить зміни у низку чинних законів.
“Створення цивілізованої комфортної системи паркування транспортних засобів, що базується на європейській практиці та збалансовує інтереси місцевої громади та автомобілістів”, – так описано мету законопроекту. А як європейський приклад згадується, зокрема, паркувальна система в Естонії.
Що передбачає цей документ? Якщо законопроект зрештою буде проголосовано в цілому, то в Україні буде створено механізм притягнення до відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень. Мали б запрацювати уповноважені місцевою владою інспектори з паркування, які матимуть право розгляду справ про адміністративні правопорушення, зафіксовані в режимі фото-, відеозйомки, і навіть здійснення тимчасового затримання неправильно припаркованих траснпортних засобів.
“Сьогодні, після того як кожен, хто кидає автомобіль і не платить за це, паркувальники повинні викликати поліцейських. Поліцейські не можуть складати всі протоколи. У нас також повна безкарність для тих, хто залишає машини на місцях для паркування і не платить. За останній рік складено поліцейськими лише 240 протоколів, у всіх цивілізованих країнах протоколи складають органи місцевої влади, це розвантажує поліцію і підвищує дисципліну”, – заявив один із авторів законопроекту, нардеп Антон Геращенко, повідомляє “Дзеркало тижня”.

фото: Олег Огородник
Копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адмінвідповідальності будуть залишати на лобовому склі автомобіля порушника. Це мало б виключити випадки, коли поліцейські та інспектори з парковки “беруться” за одне і те саме порушення. Також пропонується, щоб інформація про відповідні правопорушення разом із фото- і відеодоказами та результатами відповідної перевірки повинна надходити до єдиного Реєстру адміністративних правопорушень.
Щодо евакуації транспортних засобів на штрафмайданчики чи стоянки, то інспектори з парковки матимуть на це право, якщо розміщення авто порушників суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху. До прикладу, якщо авто припарковане на проїзній частині у два і більше ряди; на трамвайній колії; на пішохідних переходах і ближче десяти метрів від них з обох боків; на посадкових майданчиках маршрутного транспорту тощо. Також, якщо водій, не маючи на це права, припаркував транспортний засіб на місцях парковки для інвалідів. Після евакуації автомобілів порушників, інспектори з парковки мають повідомити про це відповідний підрозділ Нацполіції (із зазначенням часу затримання та місця, куди евакуйовано транспортний засіб). Також інформація по це повинна розміщуватися на офіційному сайті відповідного муніципалітету, а власники евакуйованого авто отримуватимуть sms-повідомлення. Передбачено введення обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників штрафмайданчиків і евакуаторів у разі заподіяння шкоди евакуйованому транспортному засобу. Забрати тимчасово затриманий автомобіль власники зможуть після сплати штрафу й вартості евакуації та стоянки на штрафмайданчику.
Щодо розмірів штрафів за порушення правил паркування (зокрема і несплату послуг за користування паркінгом), то в законопроекті пропонується “прив’язати” їх до вартості  години паркування в 20-кратному розмірі. Можуть бути і знижки – якщо оплата штрафу порушником здійснюватиметься впродовж 10 банківських днів, то надаватиметься 50% знижка. Ось такі паркувальні нововведення можуть чекати наших водіїв, якщо законопроект стане законом. Перший крок парламентарі вже зробили…

Дорожня поліція – чекайте з вересня

Тим часом у Нацполіції нагадують, що вони реформуються і анонсують наступний крок – появу дорожньої поліції.
“Плануємо у вересні 2017 року випустити перші 800-900 працівників, які вийдуть на дороги України і змінять негативну ситуацію з ДТП, яка зараз існує. Для запуску дорожньої поліції залишено у резерві близько 250 автомобілів”, – заявив цього тижня голова Нацполіції України Сергій Князєв на церемонії передачі автомобілів підрозділам поліції Запорізької області, повідомляє прес-служба відомства.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8266 / 4.39MB / SQL:{query_count}