Нові докази

Міжнародна журналістсько-розслідувальна група Bellingcat опублікувала підтвердження того, що російський “Бук” збив Боїнг рейсу МН17 над Донбасом у 2014-ому

фото: АР
Трохи більше ніж через місяць будуть вже треті роковини катастрофи Boeing-777 рейсу MH17. Офіційна міжнародна група слідчих під керівництвом прокуратури Нідерландів ще не називала імена підоз­рюваних у збитті літака. Раніше повідомлялось, що це має відбутись до 2018 року. В середні травня цього року нідерландський суспільний мовник NOS інформував, що слідство дійшло саме до найважчого етапу – встановлення відповідальних.
Тут тільки нагадаємо, що у  звіті про розслідування, оприлюдненому у вересні 2016-го, йшлося про те, що ракетний комплекс “Бук”, який збив рейс МН17 привезли з Росії, а потім відвезли назад. Місце запуску ракети – сільськогосподарські угіддя поблизу Первомайського, яке перебувало під контролем бойовиків. Об’єднана група слідчих також на той час встановила особи майже сотні людей, потенційних підозрюваних, причетних до збиття або транспортування “Бука”.
Більше інформації про цей злочин періодично оприлюднює міжнародна журналістсько-розслідувальна група Bellingcat, яка свої дослідження веде за відкритими джерелами. Їхні звіти може почитати кожен охочий, але частину досліджень також засекречують і передають офіційному слідству. От і цього тижня з’явились дві нові доповіді від Bellingcat. Ці дослідники раніше вже доводили, що “Бук”, з якого збили рейс МН17 був із російської 53-ої зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406), що дислокується під Курськом. Тепер в одній із новий доповідей йдеться про фотографію цього “Бука”, зроблену до  збиття літака.
“Команді Bellingcat вдалося виявити “відсутню ланку” – фотографію, на якій видно маркування негабаритного вантажу на “Бук 332”, зняту до його транспортування в колоні в червні 2014 року. На фотографії, знятій російським механіком, ймовірно, навесні 2013 року, видно “Бук 332” з тими ж білими транспортними маркуваннями, що було видно на ньому в Україні незадовго до і незабаром після збиття MH17. Ця фотографія “Бука 332”, на якій повністю видно бортовий номер, а також маркування негабаритного вантажу, – остання за часом зйомки з виявлених нами, знятих до його транспортування в колоні в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована. Фотографія російського механіка була знята в техпарку 53-ої зенітно-ракетної бригади, що можна встановити по ще одній фотографії, знятій там же і завантаженій курсантом в серпні 2014 року. Ця фотографія має геотег у техпарку 53-ої бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом. Достовірність геотегу підтверджується порівнянням елементів фотографії з супутниковим знімком”, – зазначають дослідники з Bellingcat.
У другій свіжій доповіді йдеться про те, що дослідники встановили особи сімох водіїв, які брали участь у транспортуванні “Буків” з  селища Маршала Жукова під Курськом до Міллерово на кордоні з Україною. Раніше вже публікувалась доповідь про участь російського 2-го автомобільного батальйону 69-ої окремої бригади матеріально-технічного забезпечення (військова частина 11385) і 147-го автомобільного батальйону матеріального забезпечення в транспортуванні “Буків” 53-ої зенітно-ракетної бригади в колоні,  яка прибула до Міллерово 25 червня 2014 року. У цій колоні й перевозили “Бук” з бортовим номером “332”, з якого збили рейс MH17 17 липня 2014 року.
“У нинішній доповіді вивчаються водії вантажівок у колонах, які перевозили “Буки” в червні та липні 2014 року, зокрема вантажівки, що перевозила “Бук 332”. Номер цієї вантажівки – “4267 AH 50”, а номер її трала – “XP 4679 50”, –  йдеться в опублікованій цього тижня доповіді.
Водночас дослідники зазначають, що їм не вдалося однозначно встановити, хто був водієм вантажівки під номером “4267 АН 50”,  і, що неможливо також зробити висновок про те, яка саме вантажівка перевезла “Бук 332” з Міллерово на російсько-український кордон, ймовірно, в ніч з 16 на 17 липня 2014 року, або хто з водіїв нею керував.
Зазначається, що практично всі військові водії, які транспортували “Буки”, офіційно завершили строкову службу наприкінці червня-початку липня 2014-го, але по їхніх сторінках у соцмережах незрозуміло чи повернулись вони додому після закінчення служби.
Доповідь із справжніми іменами військових водіїв, які брали участь у транспортуванні “Буків” дослідники із Bellingcat передали офіційному міжнародному слідству. В опублікованій версії вживались псевдоніми.
Нагадаємо, що внаслідок збиття рейсу МН17 над Донецькою областю у 2014-ому загинуло 298 осіб, громадян 10 країн. Переважна більшість із них, 194 особи, були громадянами Нідерландів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8795 / 4.38MB / SQL:{query_count}