Армії треба більше офіцерів

До війська тепер призвуть і офіцерів запасу, які раніше не служили

фото: mil.gov.ua
У вівторок, 30 травня, міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про призов на строкову військову службу офіцерів запасу. Йдеться про випускників військових кафедр, які не служили. “Можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри, мають вищу освіту не нижче бакалавра та яким присвоєно первинне офіцерське звання. Строк військової служби для цих осіб складає 18 місяців”, – пояснив це рішення на брифінгу заступник начальника Генштабу ЗСУ Артур Артеменко, інформує УНІАН.
Наказ ще мали завізувати у Мін’юсті. Водночас Артеменко також розповів, що за останні сім років в Україні призовний ресурс офіцерів запасу згаданої категорії склав  близько 92 тисяч людей. Тут зазначимо, що про плани Міноборони було відомо раніше, але у відомстві довгий час заявляли, що остаточне рішення залежатиме від того, скільки офіцерів, які свого часу уклали фактично безстрокові контракти на особливий період, а  зрештою, відповідно до закону про вдосконалення порядку проходження військової служби, отримали право їх розривати, скористаються цим правом на звільнення. І тепер очевидно, що нехватка кадрів є. ЗМІ повідомляють, про плани Міноборони призвати близько чотирьох тисяч офіцерів запасу. Своєю чергою представник управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович 31 травня заявив, що зараз мова йде про невелику кількість призовників серед офіцерів запасу. І, за його словами, такий призов розпочнеться через один-два тижні.
“Якщо поділити ту кількість осіб, яких будуть призивати, на 25 адміністративних одиниць, то будуть десятки з області. Тобто, незначна кількість”, - зазначає Юзеф Венскович, повідомляє Українська правда.
Військову службу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу. Перед службою такі призовники обов’язково пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах ЗСУ. Що важливо, і в Міноборони на цьому наголошують, ці офіцери запасу проходитимуть службу поза межами АТО. А залучатимуться до АТО тільки тоді, якщо добровільно укладуть контракт. Після цього ще буде спеціальна підготовка.
Призов має на меті закрити нестачу молодших офіцерів, йдеться про первинні посади на рівні взводу або роти. “Призвуть офіцерів запасу, то кадрові офіцери, які знаходяться на цих посадах, їх дуже мало, вони будуть висвободжені й вони зможуть бути відкомандировані для проходження служби в зоні антитерористичної операції”, – зазначає військовий експерт Олег Жданов, повідомляє сайт каналу “24”.
Також зазначимо, що призов офіцерів запасу відбудеться на рівних умовах для чоловіків та жінок. Щодо відстрочки, то  вона надається виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату. Підставами для відстрочки є сімейні обставини (дружина-інвалід, вагітна дружина, дитина-інвалід, двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років, непрацездатні батьки); стан здоров’я; продовження навчання; продовження професійної діяльності (зокрема, священики, вчителі, медики, за умови повного навантаження на посади в сільській місцевості, поліцейські).
Водночас, за призваними на військову службу офіцерами запасу повинне зберегтись місце роботи, посада і зарплатня, незалежно від форми власності підприємства, де працює особа. В Генштабі зазначили, що соціальний захист призваних офіцерів запасу зрівнюється із тим, що отримують офіцери-контрактники.
Офіцери запасу, які отримають повістки з військкоматів, зобов’язані у визначений термін прибути на пункти збору. У разі неявки без поважних причин, які мають бути документально підтверджені, ці особи нестимуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Зокрема, якщо людині вручили повістку і вона розписалась за неї, але не з’явилась у пункт збору, то за це передбачений штраф від 170 до 510 грн. Повторна неявка у військкомат впродовж року без поважних причин – штраф від 510 до 1700 грн. Умисне зіпсуття або втрата військових документів – штраф 17-51 грн. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7515 / 4.38MB / SQL:{query_count}