Велика антикорупційна операція

Силовики провели обшуки у 15 областях і затримали понад два десятки податківців, які за часів Януковича завдали державі збитків на майже 96 мільярдів гривень

фото: facebook.co/arsen.avakov
У середу, 24 травня, в день коли Генпрокурор Юрій Луценко в парламенті розповідав нардепам про свою роботу за рік, в Україні пройшла наймасштабніша антикорупційна операція в нашій історії. Понад 1700 поліцейських і 500 військових прокурорів провели понад 450 обшуків у 15 областях. Після обіду стало відомо, що затримано 23 екс-керівника податкових органів. Частину з них із областей на гелікоптерах доставили у Київ. У столиці суди мали обрати їм запобіжні заходи.
Хтось називав цю спецоперацію великим піаром нинішньої влади і правоохоронців, хтось говорив, що це доказ великих змін. Завжди знайдуться різні думки, різні події і скандали, що перекривають одне одного. Не забуваймо про ситуацію із досудовим розслідуванням, яке Генпрокуратура проводить щодо першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углави. Його прокурори підозрюють в ухиленні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії. А також про те, що Генпрокурор то анонсує, то передумує вносити подання на зняття недоторканності з низки чинних нардепів. Обіцяв Луценко три подання на зняття недоторканності, а зрештою, 24 травня до парламенту надійшло тільки одне – щодо представника депгрупи “Відродження” Геннадія Бобова. Той начебто не сплатив понад мільйон доларів податків. Сам нардеп усі звинувачення спростовує…
Щодо великої антикорупційної операції, то на момент здачі номера у друк ще не було відомо, про якісь рішення судів щодо запобіжних заходів затриманих колишнім керівникам податкових. Так само не було відомо в яких масштабах продовжуватимуться затримання, а продовження операції силовики пообіцяли.
Поки подаємо найважливіші коментарі керівників правоохоронних органів, які ті зробили вдень 24 травня. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні уряду заявив, що податківці за часів Януковича і міністра доходів і зборів Олександра Клименка завдали державі збитків на майже 96 мільярдів гривень. І слідство зібрало неспростовні докази цього.
Як розповідав головний військовий прокурор Анатолій Матіос, мова йде про статті Кримінального кодексу “сприяння існуванню злочинної організації”, “участь у злочинній організації” та “зловживання службовим становищем, яке тягне за собою матеріальний збиток”.
“Колишній глава Міндоходів у Дніпропетровській області, колишній начальник Міндоходів, це обласні керівники, Луганська область, глава податкової АР Крим, кілька керівників майже всіх районів Києва податкових інспекцій, вони за статусом фактично дорівнюють податковим областей, заступники Полтавської податкової адміністрації, заступник начальника Міністерства доходів і зборів в Харківській області, начальники податкової Полтави, начальник управління Державної податкової адміністрації в Харківській області, голова Державної податкової адміністрації в Харківській області. Обшуки також проводяться щодо керівництва податкових адміністрацій інших областей, в тому числі Одеси, фактично за місцем знаходження всіх податкових майданчиків, куди заганяли підприємства реального сектора економіки”, – зазначав Матіос, повідомляє УНІАН.
Також з’явилось повідомлення про те, що екс-керівника Державної податкової адміністрації Луганщини і колишнього голови ОДА цієї області Олександра Антипова затримали із сумкою, в якій було 3,8 мільйона доларів готівки. Та тільки час покаже хто і як буде зрештою покараний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7668 / 4.37MB / SQL:{query_count}