Без віз, але не без грошей

Для перетину кордону різних країн ЄС потрібно мати при собі від трьох євро до понад сотні на кожен день подорожі

От і дочекались. Наша влада хвалиться тим, що в ЄС вже підписали документ, який запроваджує безвізовий режим для нашої країни, українці ще активніше кинулись виробляти собі біометричні паспорти. На практиці “безвіз” запрацює вже із 11 червня.
Та на тлі ейфорії не можна забувати про те, що і “безвіз” матиме певні обмеження та вимоги. “Пошта” вже неодноразово писала про необхідність закордонного біометричного паспорта, і про те, що перебувати на території Шенгенської зони можна буде  не більше 90 днів кожних півроку, і про те, що “безвіз” не дає права на працевлаштування, навчання (понад 90 днів) чи проживання в ЄС. І про документи, окрім паспорта, які можуть знадобитись на кордоні.  І про те, що потрібно бути готовим довести свою платоспроможність  навіть під час безвізових подорожей. Саме на цьому питанні зараз і зосередимось.
В Україні вже запрацював сайт “Мандруй відповідально” ГО “Європа без бар’єрів” (travel.europewb.org.ua) із  картою Європи, де вказана інформація про те, які вимоги в окремих країнах до мінімальної суми коштів, що потрібно мати при собі, щоб без проблем перетнути кордон. Зрештою, з візою чи без, але прикордонники завжди могли спитати про вашу платоспроможність. Це не означає, що потрібно буде везти зі собою якісь довідки з роботи чи банківські виписки. Достатньо буде мати чек із банкомата, де вказаний залишок балансу, або в окремих ситуаціях вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку, щоби перевірити баланс. Також підтвердженням фінансової спроможності може бути наявність готівки.
І  тут треба зазначити, що в різних європейських країнах різні вимоги. Так, до прикладу, для в’їзду в Угорщину потрібно мати щонайменше 3 євро на день. А от для перетину кордону Іспанії – 71 євро  на день, але мінімальна сума, яку треба мати під час в’їзду (незалежно від тривалості перебування у цій країні) – 637 євро.  
Є й країни, де немає конкретних вимог до мінімальних сум, необхідних для підтвердження платоспроможності мандрівників і вони визначаються на  індивідуальній основі. Так, до прикладу, в Австрії та Люксембурзі.
Надалі подаємо ще інформацію про те, скільки грошей треба мати, що перебувати в окремих європейських країнах. (Детальніше про все можна дізнатись на сайті “Мандруй відповідально”).
Норвегія – 500 норвезьких крон на день (1580 грн);
Фінляндія – 30 євро на день;
Швеція – 47 євро на день;
Естонія – 86 євро на день;
Латвія – 14 євро на день;
Литва – 40 євро на день;
Нідерланди – 34 євро на день;
Польща – 300 злотих (2 тис. грн) перебування до трьох днів, 100 злотих (800 грн) на день, якщо перебування понад 3 дні;
Німеччина – 45 євро на день;
Бельгія – 45 євро на день – для іноземців, які зупинилися в приватних осіб. 95 євро на день – для іноземців, які зупинилися в готелі;
Чехія – 40 євро на день до 30 днів;
Словаччина – 56 євро на день;
Франція – 32,50 євро на день – для осіб, які мають підтвердження наявності житла. 120 євро – для осіб, які не можуть підтвердити наявність житла;
Швейцарія – 91 євро на день, 27 євро на день – для студентів;
Ліхтенштейн – 91 євро на день, 27 євро на день – для студентів;
Словенія – 70 євро на день, 35 євро на день – для неповнолітніх в супроводі батьків;
Італія – 269,60 євро на день (7,8 тис. грн) на одну людину на термін до 5 днів, для груп туристів та поїздок на понад п’ять днів – менше;
Португалія – потрібно мати при собі суму в 75 євро, а також суму з розрахунку 40 євро на день перебування;
Мальта – 48 євро на день;
Греція – 50 євро на день, мінімум 300 євро на 5 днів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8007 / 4.38MB / SQL:{query_count}