Коли прозвітує уряд?

Прем’єр Володимир Гройсман каже, що готовий наступного тижня

фото: rada.gov.ua
Річний імунітет уряду від відставки завершився ще місяць назад. Це, звичайно, не заважає міністрам продовжувати зараз працювати, але питання урядового звіту перед парламентом та питання довіри/недовіри до прем’єра треба розглянути. Зрештою, в нас і так проблема з легітимністю парламентської коаліції, яка формувала уряд Гройсмана. Про це весь час згадують усі наші різношерсті опозиціонери. І це постійний чинник для розхитування внутрішньополітичної ситуації. 
Ще місяць тому “Пошта” з’ясовувала які шанси у Володимира Гройсмана залишитись у своєму кріслі. Експерти сходились на думці про те, що відставка прем’єра здивує набагато більше, аніж продовження його роботи. Та тоді урядового звіту у парламенті так і не відбулося. Точніше міністри звітували перед парламентськими комітетами, але не в сесійному залі. Календарний план шостої сесії нинішньої Ради передбачав перерву у пленарній роботі із середини квітня до середини травня. І от нарешті цього тижня парламентські засідання відновились, але із урядовим звітом ніхто не спішив.
Зараз також ситуація виглядає такою, що голосів за відставку Гройсмана, а з ним і всіх міністрів, навряд чи назбирається. Та й щоб підтримати прем’єра коаліції ще треба постаратись. Адже,  нагадаємо, що затвердження нової Програми діяльності уряду означатиме імунітет для нього ще на рік. Та варіанти можуть бути різні: без Програми і навіть якщо дійде до голосування за недовіру уряду, у випадку провалу цього голосування, впродовж нинішньої сесії вдруге ставити це питання буде не можна, а отже, уряд спокійно працюватиме мінімум до осені.
Та коли ж уряд нарешті прозвітує в Раді? “Я не боюся звіту уряду в парламенті. Коли був рік, я вийшов на трибуну українського парламенту, 14 квітня, прозвітував. Те саме роблять у профільних комітетах міністри. Я пропоную наступного пленарного тижня у будь-який день внести резолюцію недовіри моєму уряду. Я за свою посаду не тримаюся і завжди був у цьому питанні самодостатнім”, – таку заяву цього тижня зробив Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “1+1”.
Та питання точної дати звіту мають вирішити нардепи. У президентській фракції БПП також натякали на наступний тиждень. “Думаю, що на наступному тижні, можливо, але це не остаточно”, – говорив журналістам в кулуарах парламенту 17 травня заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, повідомляє Depo.ua. Деякі його колеги про фракції заявляли просто, що урядовий звіт має відбутись найближчим часом. Станом на день п’ятниці, 19 травня, ніхто точної дати ще не називав.

Генпрокурор прозвітує 24 травня

Тим часом вже відомо, коли перед парламентарями за рік своєї роботи прозвітує Генеральний прокурор Юрій Луценко. Це відбудеться у найближчу середу, 24 травня. Цю дату підтвердила у ЗМІ прес-секретар Луценка Лариса Сарган, а також представники фракції БПП. Зрештою, про це в парламентських кулуарах говорив журналістам і сам Генпрокурор.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9607 / 4.37MB / SQL:{query_count}