Шлях до банкрутства чи прихована змова?

Одеський припортовий завод програв суд Дмитру Фірташу

Апеляційний суд Одеси підтвердив минулорічне рішення Стокгольмського арбітражу, дозволивши компанії “Ostchem” українського олігарха Дмитра Фірташа стягнути з найбільшого в Україні виробника карбаміду – Одеського припортового заводу (ОПЗ) 193,36 млн доларів боргу за газ і 5,2 млрд гривень пені за прострочені платежі. Крім цього, судді зобов’язали ОПЗ відшкодувати 670 тисяч євро судових витрат компанії “Ostchem” та 240 тисяч євро за послуги арбітражу. Про це цього тижня під час засідання уряду повідомив в.о. голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко. З його слів, це рішення фактично відкрило шлях до банкрутства підприємства.
Він певен: у такій ситуації ведеться цілеспрямована кампанія зі знищення інвестиційної привабливості заводу. Саме тому ОПЗ потребує швидкої приватизації та нового ефективного власника, зазначив посадовець. Парфененко наголосив, що Одеський припортовий завод та Фонд держмайна готують касаційну скаргу та клопотання про зупинення рішення суду, а також серію технологічних кроків, які зроблять неможливим банкрутство ОПЗ.
З 2012-го року “Ostchem” була єдиним постачальником газу на завод, а інші компанії Фірташа (з березня 2013-го) – монопольними покупцями його продукції. Борг утворився за контрактом із компанією олігарха на поставку газу чотири роки тому. В цей період “Газпром” знизив вартість блакитного палива для “Ostchem” із 430 до 265 доларів за тисячу кубометрів, однак для ОПЗ компанія продовжувала продавати газ за старою ціною. Пільгове блакитне паливо закачувалося структурами Фірташа в підземні сховища.
“Зараз відбувається змова, яка розпочалася ще торік, коли уряд абсолютно добросовісно затвердив публічний продаж ОПЗ. Банкрутство підприємства, що належить народу, – мета директора заводу і юристів, які задіяні в цій брудній схемі. Я направлю звернення до Антикорупційного бюро, звернуся до Генпрокурора, щоб він узяв цю справу під особистий контроль. Уже дав урядове доручення Фонду держмайна і Міністерству юстиції вжити вичерпних заходів щодо захисту інтересів держави. Якщо буде потрібно, терміново змінимо менеджмент заводу та юристів”, – зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, інформує Depo.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7201 / 4.35MB / SQL:{query_count}