Житлові субсидії: що змінилося?

З 1 травня на підставі внесених цього тижня урядом змін в Україні діятиме оновлена програма субсидіювання

Відповідно до запропонованих новацій, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, що орендують житло, та тим, у кого відбулися зміни в складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.
Для пенсіонерів, інвалідів і людей, які не працюють з об’єктивних причин, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.
Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні особи, соціальна норма, за якою їм рахуватимуть розмір допомоги, збільшується зі 49-ти до 75-ти кв. м. Відтепер за рішенням комісій з питань соціального захисту населення при управліннях соцзахисту, сім’ї, що проживають, але не зареєстровані в садових будинках чи дачних кооперативах, зможуть оформити субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів, інформує Урядовий портал.
Якщо раніше субсидію на опалювальний сезон призначали з 1 жовтня по 30 квітня і перераховували відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку/закінчення опалювального сезону, то в 2017 – 2018 роках для користувачів централізованого опалення залишиться прив’язка до відповідних рішень, для індивідуального опалення субсидію нараховуватимуть з 15 жовтня по 15 квітня.
Заяву і декларацію про доходи заново необхідно подавати сім’ям, які орендують помешкання, мають зміни в складі сім’ї, хочуть отримати субсидію на тверде паливо. Про це, а також звільнення/влаштування на роботу, отримання пенсії, перехід на інший вид опалення, покупку на понад 50 тисяч гривень органи соцзахисту треба повідомити впродовж місяця.
За інформацією Міністерства соціальної політики, для отримання зекономленої субсидії українцям необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої здійснюватимуть виплату грошової компенсації за заощадження енергії. Нагадаємо: відповідно до розпочатого урядом процесу монетизації субсидій, близько півтора мільйона українських сімей, які в опалювальному сезоні 2016/17 зекономили газ і електроенергію для вироблення тепла, найближчими місяцями отримають до 700 гривень компенсації готівкою.
“Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати в своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Відкриття рахунку в банку, як і вибір уповноваженої банківської установи, через які проводять виплати соціальних допомог та пенсій, субсидіант здійснюватиме самостійно. На момент подачі заяви рахунок у банку має бути відкритим”, – наголосили в Мінсоцполітики.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8363 / 4.37MB / SQL:{query_count}