Відсторонений фіскал під домашнім арештом

Суд продовжив на два місяці запобіжний захід Романові Насірову

фото: УНІАН
Солом’янський районний суд Києва цього тижня задовільнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), продовживши до 26 червня запобіжний захід у вигляді домашнього арешту відстороненому з посади на час слідства главі Державної фіскальної служби України Романові Насірову, якого підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 2 млрд грн. Водночас його зобов’язали і далі носити електронний браслет, залишатися на території столиці, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, прибувати до них на першу вимогу й утримуватися від спілкування зі свідками. Відповідне рішення оскарженню не підлягає.
Судове засідання тривало два дні з перервами, розпочавшись пізнього вечора в середу. Адвокати відстороненого від обов’язків головного податківця називають рішення суддів “прогнозованим” і говорять про плани звертатися до Європейського суду з прав людини. Сторона захисту наполягала, що підстав для продовження запобіжного заходу немає, оскільки підозрюваний не має наміру залишати Україну, готовий співпрацювати зі слідством і не може здійснювати тиск на свідків, знищувати чи спотворювати докази.
Нещодавно Апеляційний суд Києва у відповідь на скаргу адвокатів Насірова частково скасував арешт, накладений на його майно, вилучене під час обшуку вдома. Судді постановили повернути відстороненому фіскалу документи, в той же час відмовившись задовольняти скаргу в частині зняття арешту з валюти, золота та кількох елітних годинників. Усі паспорти підозрюваного, які дають можливість виїзду за кордон, наразі зберігаються в Державній міграційній службі.
Нагадаємо, що в середині березня дружина Насірова внесла за свого чоловіка, який перебував у СІЗО, 100 млн грн застави. В процесі перевірки Державна служба фінансового контролю визнала законним походження цих коштів. Після виходу з-під варти Насірова обрали президентом Федерації дзюдо в Україні. Вважаючи, що він може скористатися цією посадою для виїзду з країни, САП попросила суд продовжити процесуальні обов’язки щодо відстороненого глави ДФС.
Раніше в мережі з’яви­лися світлини з візового центру Києва, на яких зображено чоловіка в чорних окулярах, дуже схожого на Романа Насірова. Сам підозрюваний каже, що насправді це фото зроблене в одному з торгових центрів столиці. Під час судового засідання відсторонений фіскал відмовився показати на прохання журналістів свій електронний браслет, аргументувавши це тим, що він начебто в “інтимній зоні”.
Тим часом прокурор САП Роман Симків зазначив: Насіров зможе зняти браслет, якщо його захист обґрунтує необхідність такого кроку. Для цього йому буде надано відповідний дозвіл. “Жодним чином досудове розслідування в цій справі не гальмується, воно на завершальній стадії. Коли обвинувальний акт передаватимуть до суду, є ризик – принаймні, такі ситуації у інших кримінальних провадженнях – що суд не встигне призначити до розгляду це провадження, відповідно пан Насіров матиме всі законні можливості покинути країну. Щоб уникнути такої ситуації, необхідне продовження запобіжного заходу. За два місяці слідчі планують завершити слідство і перейти до розгляду справи по суті”, – наголосив Симків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5395 / 4.37MB / SQL:{query_count}