“Безвіз” скоро

Запрацювати безвізовий режим між ЄС та Україною мав би із 11 червня

В Євросоюзі немає намірів затримувати процедури, що ще залишились на шляху до запровадження безвізового режиму з Україною, і, власне безвіз, мав би запрацювати через вже менше ніж два місяці. Принаймні, про підтвердження таких позитивних для нас настроїв повідомляє брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозв’як.
“Орієнтовні дати щодо візової лібералізації для України: 26 квітня – схвалення послами ЄС, 11 травня – затвердження Радою ЄС, 17 травня – підписання, 22 травня – публікація, 11 червня – набуття чинності”, – написав журналіст на своїй сторінці у Twitter.
Фактично, це підтвердження того “календарного плану”, про який було відомо ще раніше. І в такому випадку на “безвіз” для України й справді вже не мали б вплинути політичні процеси всередині ЄС, як то президентські вибори у Франції, перший тур яких пройде у найближчу неділю, 23 квітня, а другий тур – 7 травня.
В українському МЗС також сподіваються на озвучені терміни остаточного затвердження ЄС безвізового режиму для України. Учора, 19 квітня, заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко на засіданні уряду заявив, що вже підписання відповідного документа відбудеться “15-16, можливо 18 травня”.
Він також вчергове нагадав про те, що означатиме безвізовий режим і які обмеження продовжуватимуть діяти. “Безвіз” діятиме для тих, хто має біометричні паспорти, це перша умова. По-друге, ми говоримо про перетин кордонів 30 країн на загальний термін 90 днів впродовж 180 днів, тобто українець впродовж півроку зможе бути в ЄС три місяці… Звучать байки, що раніше треба було отримати візу й більше нічого додатково, а тепер нібито треба везти багато документів на кордон. Ніяких додаткових документів ніхто вимагати не буде. Ми просто маємо підготуватись до безвізу, як це має зробити і ЄС, щоб уникнути проблем на кордоні та затримок”, – зазначив Пристайко.
І також заступник міністра нагадав, що для того, щоб перебувати на території Шенгенської зони понад 90 днів за півроку, для роботи чи навчання, й надалі треба буде отримувати спеціальні візи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7782 / 4.35MB / SQL:{query_count}