Фінансова війна з Росією

Наш північний сусід заборонив грошові перекази в Україну через іноземні платіжні системи

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав цього тижня прийнятий Держдумою закон про введення заборони грошових переказів в Україну через іноземні платіжні системи. Документ набуде чинності через місяць після офіційної публікації. Ця законодавча ініціатива стосується лише переказів без відкриття банківського рахунку. За порушення правила стягуватиметься штраф у розмірі платежу.
Передбачається, що Банк Росії розміщуватиме на власному офіційному сайті інформацію про обмеження іноземними державами платіжних систем, оператори яких зареєстровані російським Центробанком. Російська сторона пояснює це відповіддю на минулорічні санкції Києва щодо діяльності низки російських систем переказу коштів. Вочевидь, після такого рішення може зрости вартість грошових переказів і з’явитися небезпека так званих “чорних коридорів”, коли гроші переводитимуться з однієї країни в іншу в обхід платіжним системам.
За даними Економічної правди, торік на заробітках у нашого північного сусіда перебувало близько 5 мільйонів українців, які за перші дев’ять місяців 2016-го перерахували на батьківщину 758 мільйонів доларів.
Найбільше від фінансових обмежень Кремля постраждають лідери в переказі грошей із Росії в Україну – Western Union і MoneyGram. Але попри це ще залишається чимало способів переказу коштів. Про них у блозі на Економічній правді розповів журналіст Федір Попадюк.
Із його слів, найдоступнішим варіантом є відділення пошти. Через “Поштовий переказ” із Росії в Україну можна відправити до 3 тисяч доларів. Вартість такої послуги – від 70 до 280 рублів плюс 1,5-5% суми переказу. Найшвидший інструмент “Пошти Росії” – система грошових переказів “Форсаж”, що дозволяє перевести за межі РФ до 150 тисяч рублів при комісії 1,8%. Однак поштою гроші йдуть надто довго. Для пришвидшення цього процесу можна скористатися сервісами онлайн-гаманців, які різняться між собою розміром комісії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7276 / 4.35MB / SQL:{query_count}