Новації української пенсійної реформи

Замість підвищення пенсійного віку влада звужуватиме діапазон можливостей завчасного виходу на пенсію

Уряд переконав Міжнародний валютний фонд не підвищувати пенсійний вік в Україні до 63 років, заявив цього тижня міністр соцполітики Андрій Рева. “Ми вважаємо це наразі неприйнятним у нашій країні, тому запропонували інший варіант вирішення проблеми. Дискусії тривали чотири місяці. Нам вдалося знайти рішення цього питання без підвищення загального пенсійного віку”, – зазначив урядовець. З його слів, у зв’язку з пенсійною реформою 2011-го загальний пенсійний вік для чоловіків і жінок через чотири роки становитиме 60 років.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час години запитань до уряду в парламенті цього тижня заявив: урядовий варіант пенсійної реформи замість збільшення пенсійного віку передбачає “інші заходи для вибудовування справедливої, бездефіцитної пенсійної системи”.
Разом із цим віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, що вже з 1 травня мінімальна пенсія українців зросте з 1247 до 1312 грн, з 1 грудня – до 1373 грн.
Нагадаємо, міжнародні кредитори, в рамках програми розширеного фінансування, зобов’язали українську владу провести до кінця квітня 2017-го пенсійну реформу. Але безпосередніх вимог щодо збільшення пенсійного віку в тексті меморандуму про співпрацю з МВФ немає. Уряд має створити і подати для затвердження Верховній Раді новий перелік варіантів виходу на пенсію з ширшим діапазоном пенсійного віку, пропонуючи громадянам вибір терміну й умов виходу на пенсію в залежності від загального трудового стажу. Крім цього, для стимулювання підвищення тривалості зайнятості парламентарям необхідно ввести додаткові пенсійні виплати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8478 / 4.35MB / SQL:{query_count}