Захист прав мешканців

Парламент прийняв закон про приватизацію житла в гуртожитках

Верховна Рада України внесла зміни до законодавства щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. За відповідний законопроект 5 квітня проголосували 256 нардепів. Зі слів співавторки законопроекту нардепа Оксани Юринець, документ відкриває шлях до приватизації помешкань у гуртожитках, які були в період масової приватизації внесені до статутних фондів тих чи інших підприємств, інформує zaxid.net.
Документ чіткіше визначає сферу дії Закону “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” від 2008 р. Закон дає законним мешканцям гуртожитків, які не мають власного житла та проживають згідно з Житловим кодексом Української РСР у гуртожитках, що підлягають передачі у комунальну власність, право приватизувати житлові приміщення у таких гуртожитках.
Згідно з новим законом, права приватизувати житло не мають громадяни, які:
1) проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв’язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв’язку з роботою (службою) за контрактом;
2) які проживають у гуртожитку, але не перебували (перебувають) у трудових відносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку;
3) які проживають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим законом.
У той же час ті, що проживають у гуртожитках на підставах відповідних договорів оренди житла, а також ті, котрі перебували з підприємствами-власниками гуртожитків у трудових відносинах, можуть приватизувати своє житло. “Закон про захист прав мешканців гуртожитків ухвалили. На ухвалення цього закону чотири роки чекали 500 тисяч мешканців гуртожитків, щоб мати право приватизувати своє житло”, – прокоментував парламентар Ігор Васюник на своїй сторінці у Facebook.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2357 / 3.96MB / SQL:{query_count}