Електронна медицина

Українцям більше не знадобляться медичні картки

фото: slovoidilo.ua
У нашій країні планують поетапно запровадити єдину комплексну електронну систему E-Health, яка міститиме всі документи і процеси в галузі охорони здоров’я. Зі слів в.о. глави МОЗ України Уляни Супрун, такий крок необхідний, щоб визначати чіткі потреби українців у ліках і планувати державні закупівлі вакцин.
Наразі над розробкою програми працюють спеціалісти. Спочатку хочуть створити реєстраційні бази лікарів і пацієнтів. Насамперед це має звільнити працівників медичних установ від обтяжливого ведення паперової документації. Після того, як система запрацює, вся інформація про отримані та видані лікарням засоби зберігатимуться на одному ресурсі.
Крім цього, програма гарантує прозорість у використанні фінансів. Оскільки з’явиться можливість контролювати потік коштів, тіньові корупційні схеми залишаться в минулому. До того ж, можна буде стежити за якістю наданих медичних послуг. E-Health дозволить українцям отримувати належне лікування в будь-якому місті без особистої медичної картки.
“Розвиток електронної системи охорони здоров’я відбуватиметься поетапно, але вже з перших днів її роботи ми побачимо реальні зміни. Перший крок – вибір лікаря через iнтернет. Далі – створення механізму забезпечення населення лікарськими засобами і компенсація їх вартості. Після цього – електронні медична картка та рецепт. Кінцева ціль E-Health – цілковита відмова від паперу, а отже, і від корупції. В українській системі охорони здоров’я з’явиться не лише прозорий сервіс, але й довіра до медицини, адже всю інформацію можна буде будь-коли перевірити”, – зазначив у блозі на сайті “Новое время” керівник проектного офісу E-Health Юрій Бугай.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8298 / 4.35MB / SQL:{query_count}