Суперечливе декларування

Ухвалені парламентом зміни до закону про е-декларування можуть обмежити можливості неурядових громадських організацій

Цього тижня на сесії ВРУ парламентарі затвердили внесені Президентом Петром Порошенком зміни до електронного декларування, згідно з якими військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців звільняють від обов’язку заповнювати е-декларації.
Однак глава парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв розкритикував остаточний варіант цього закону. Зі слів парламентаря, під час його ухвалення з голосу було внесено багато правок, які зробили документ суперечливим. Зокрема, зміни передбачають, що антикорупційні громадські організації, члени наглядових рад, громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів і всі експерти, які займаються питаннями боротьби з корупцією і не отримують коштів із бюджету, подаватимуть електронні декларації разом із чиновниками. Крім цього, в законі містяться норми, що суперечать одна одній, заважаючи ввести його в дію. Єгор Соболєв навів приклад: зміни зобов’язують суб’єктів декларування подавати першу декларацію у 2018 році, але поряд із цим інша норма вимагає від тих, хто подає першу декларацію, робити це до 1 травня 2017-го.
Посольства Великої Британії та США заявили цього тижня, що такий закон про зміни до е-декларування – “серйозний крок назад”. Зокрема, посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф написала у Twitter, що він потребує термінового перегляду, оскільки може обмежити можливості неурядових громадських організацій, піддати їх тиску і вплинути на реформи. У зв’язку з цим у п’ятницю, 24 березня, парламентарі поставили на голосування постанову про скасування змін до е-декларування, але відповідне рішення підтримали лише 46 нардепів із необхідних 226…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7357 / 4.35MB / SQL:{query_count}