“Гроші – це свобода і відчуття безпеки…”

Половина українців вважає, що багаті люди можуть бути успішними політиками, третина це заперечує – дані дослідження соціологічної групи “Рейтинг”

фото: datpiff.com
Абсолютна більшість українців (87%) погоджується з думкою, що “гроші – це свобода і відчуття безпеки”. 82% асоціюють гроші зі статусом, 80% – із владою в сучасному суспільстві, близько половини – з іміджeм і повагою. З тезою “гроші – це зло” громадяни України не згодні. Такі дані нещодавнього дослідження соціологічної групи “Рейтинг”. На думку половини опитаних, багаті люди можуть бути успішними й ефективними політиками, третина має протилежну думку, 16% не визначилися.
Абсолютна більшість вважає: фінансова складова життя є важливою, а наявність заощаджень дозволяє почувати себе безпечніше, дає свободу і незалежність. Трохи більше 70% вірять, що з грошима можна всього досягти. 46% опитаних визнають: гроші – найголовніше в їхньому житті, і майже стільки ж (41%) цього не визнають.
Молодь утричі частіше від представників старшого покоління поділяє думку, що гроші – це імідж і повага. Натомість старші люди вдвічі частіше погоджуються, що гроші – це зло. Їм також ближча ідея, що гроші треба економити і контролювати. Як засвідчили результати дослідження, до такої ж думки більше схильні жінки, ніж чоловіки. Чим більше забезпечені люди, тим менше вони вважають, що гроші необхідно економити і контролювати, тим більше думають, що гроші дають статус і владу, імідж і свободу.
Половина опитаних вважає: бідним бути не соромно, водночас третина думає навпаки. Лише 14% українців достатньо грошей, які вони заробляють, 27% скоріше не достатньо, 56% однозначно не достатньо. При цьому абсолютна більшість опитаних хотіла б заробляти більше. 74% економлять власні кошти, ретельно плануючи витрати. Працювати понад норму для додаткового заробітку готові більше половини опитаних, третина не готова.
Загалом упродовж 9-19 лютого 2017-го методом особистого формалізованого інтерв’ю опитано 2 тисячі українців від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,2%.

Шістка найбагатших українців

Поки наші громадяни скаржаться на недостатній рівень фінансової забезпеченості, українські олігархи далі підраховують власні мільярди. Нещодавно до рейтингу найбагатших людей світу, за версією американського видання Forbes, потрапили шестеро українців: Рінат Ахметов, Геннадій Боголюбов, Юрій Косюк, Костянтин Жеваго, Ігор Коломойський і Віктор Пінчук. При цьому Ахметов значно відірвався від співвітчизників, збільшивши власні статки вдвічі – до 4,6 мільярда доларів.
Мільярдери контролюють стратегічні об’єкти, втручаються у важливі рішення парламенту, лобіюючи власні інтереси. А це збільшує ризики корупції. Майже два роки тому Президент Петро Порошенко оголосив курс на деолігархизацію – усунення визначальної ролі олігархів у суспільно-політичному й економічному житті країни. Однак цей процес забуксував. Та й сам глава нашої держави, схоже, поступово перетворюється на олігарха…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7445 / 4.37MB / SQL:{query_count}