Штрафи за пиятику і “самоволку”

Парламентарі посилили адмінвідповідальність військових за порушення під час служби

На пленарному засіданні цього тижня нардепи запровадили штрафи для військових, які недбало ставляться до власних обов’язків. Відтепер відмова виконувати законні вимоги командира, розпивання алкогольних і слабоалкогольних напоїв, уживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їхніх аналогів на території військових об’єктів, несення служби в нетверезому стані, стані наркотичного сп’яніння, зловживання службовим становищем каратимуться штрафом від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 до 2465 гривень) або арештом з утриманням на гауптвахті. В умовах особливого періоду обсяги покарання збільшуватимуть.
За самовільне залишення місця служби, запізнення на службу без поважних причин передбачено арешт з утриманням на гауптвахті до п’яти діб. Раніше відповідальність за “самоволку” для військових нестрокової служби, військовозобов’язаних та резервістів не було передбачено.
Участь у цих діях командирів, які не вживатимуть заходів щодо відсторонення від обов’язків нетверезих осіб і приховуватимуть незаконні дії порушників, каратиметься штрафом від 145 до 215 “мінімумів” чи гауптвахтою до тижня часу.
Крім цього, парламентарі ухвалили рішення про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті ще в листопаді 2015-го і відтоді неодноразово доопрацьовувався.
Це має допомогти веденню військового обліку, плануванню та виконанню заходів мобілізації, призову на строкову військову службу і за контрактом, інформаційному забезпеченню осіб, звільнених із військової служби з правом на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців.
Реєстр міститиме персональні та службові дані військовозобов’язаних українців віком від 17 до 60 років, зокрема, дати виїзду за межі та повернення на територію України. Сюди також внесуть відомості з ЦВК, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб. Власником усієї інформації буде Міністерство оборони, розпорядником – Генштаб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7284 / 4.35MB / SQL:{query_count}