Боротьба з подвійним громадянством

Президент України Петро Порошенко подав у парламент законопроект, який передбачає позбавляти громадянства українців із кількома паспортами

фото: УНІАН
Петро Порошенко виніс на розгляд Верховної Ради цього тижня законопроект, який має вирішити питання подвійного громадянства в Україні. Цей документ встановлює, що осіб, які добровільно отримали декілька паспортів, позбавлятимуть українського громадянства.
За інформацією представника Президента в парламенті, нардепа від фракції БПП Артура Герасимова, згідно з проектом закону, громадян України з паспортом іншої держави зобов’яжуть упродовж півроку здати іноземні паспорти у відповідні структури. В протилежному випадку людину позбавлять українського громадянства. Ці вимоги стосуються винятково осіб, які добровільно отримали іноземне громадянство, і не поширюються на жителів анексованого Криму, адже там не йдеться про добровільність, наголосив Герасимов.
Насправді, такі законодавчі зміни назріли вже давно, але лише тепер їх будуть утілювати в життя. Чинне українське законодавство забороняє подвійне громадянство в нашій країні, однак санкцій за наявність інших паспортів не передбачено, чим для задоволення власних інтересів охоче користуються наші політики. Так, нещодавно стало відомо про наявність кількох документів в одіозного нардепа Андрія Артеменка, який пропонував взамін на виведення з Донбасу російських військ здати в багаторічну оренду Росії Кримський півострів, і відстороненого від посади через підозру в нанесенні державі мільярдних збитків головного фіскала країни Романа Насірова. Крім президентського, у Верховній Раді зареєстровано ще три законопроекти щодо відповідальності за подвійне громадянство. Про це повідомив нардеп від фракції “Народного фронту” Леонід Ємець. На їх базі хочуть сформувати один, який чітко визначить питання відповідальності осіб на поверхах державної влади за подвійне громадянство. Вже цього тижня народні обранці планують розглянути законодавчу ініціативу глави держави, яку сам Порошенко визначив як невідкладну.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8425 / 4.35MB / SQL:{query_count}