Суд над Януковичем

Генпрокуратура передала до суду справу проти українського диктатора-втікача

фото: slovoidilo.ua
Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні проти Віктора Януковича, повідомив у вівторок, 14 березня, під час брифінгу керівник ГПУ Юрій Луценко. Крім цього, він зазначив, що згідно з рішенням суду і чинним українським законодавством, президент-утікач, який сьогодні переховується в Ростові, постане перед судом за процедурою заочного засудження.
Нагадаємо, торік наприкінці листопада під час технічної перерви у відеодопиті екс-диктатора як свідка у справі п’ятьох “беркутівців” ГПУ оголосила підозру Януковичу в державній зраді, пособництві російській владі, в умисних діях, вчинених із метою зміни меж території України та веденні агресивної війни в її східних регіонах, що призвело до тяжких наслідків.
Зі слів Луценка, на законодавчому рівні щодо процедури заочного засудження “є тимчасові положення, які дозволяють обходитися без оголошення в розшук, у разі, якщо людина понад шість місяців переховується від слідства за межами України, на тимчасово окупованій території або в зоні проведення АТО”. Щоб перейти від заочного судового слідства до очного, Януковичу і його захисникам необхідно прибути на українську територію. Інших варіантів змінити формат судового розгляду справи наразі не існує, зазначає Генпрокурор.
Проте звинувачений не поспішає повертатися додому і продовжує клеїти дурника. “Буквально днями я дізнався з преси, що Генпрокуратура Росії направила Генпрокуратурі України офіційний лист, у якому підтвердила готовність організувати мій допит за участю представників українських правоохоронних органів. Це означає, що між правоохоронними органами двох держав налагоджений діалог, тому я сподіваюся на приїзд співробітників ГПУ. Думаю, нам буде про що з ними поговорити. Я повідомив свою адресу проживання українським прокурорам майже два роки тому. Її підтвердили вже всі можливі служби і навіть російська Генпрокуратура”, – сказав Янукович цього тижня в інтерв’ю РИА Новости.
З його слів, ніхто і ніщо не заважає українським слідчим повноцінно розслідувати кримінальні справи і проводити допити. Щоправда, представники міжнародної поштової агенції, прибувши з матеріалами ГПУ за наданою адресою, встановили, що там знаходяться складські приміщення…
Поки підозрюваний грає у хованки, прокурор Головної військової прокуратури ГПУ Руслан Кравченко, який представлятиме сторону обвинувачення на суді, зазначив, що під час здійснення спеціального досудового розслідування зібрано беззаперечні, об’єктивні та обґрунтовані докази, яких, із його слів, достатньо для доведення в суді вини екс-диктатора. Генпрокуратура наголошує, що захист колишнього українського президента ознайомився з матеріалами обвинувачення у справі про держзраду, а підстав для припинення заочного засудження немає. Він також наголосив, що українські правоохоронці не братимуть участь у допиті екс-президента України на території Росії.
“Кримінальне переслідування Януковича – безпрецедентний факт у новітній українській історії. Потенційно цей процес може мати великий резонанс, і не лише в Україні. Для нас він може стати щепленням від тоталітаризму і політичної корупції . Сьогодні ми бачимо, що на поведінку Януковича не впливали навіть люди з найближчого оточення. І якщо Клюєв, Рибак і Єфремов продовжать співпрацю зі слідством у тому ж руслі, що і спочатку, можна говорити про серйозні перспективи нового Нюрнберга. Але, як у Німеччині 1945-го, зараз на лаві підсудних мають бути представники так званої “сім’ї Януковича”, які причетні до трагічних подій”, – зазначив у коментарі Обозревателю політолог, керівник Агентства стратегічних досліджень Сергій Пасічник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7750 / 4.37MB / SQL:{query_count}