Законотворчість: симулюють чи працюють?

Більшість зареєстрованих у парламенті законопроектів не доходять навіть до голосування

Попри величезну кількість законопроектів, які не встигають розглядати парламентські комітети, українські народні обранці продовжують щомісяця реєструвати нові законодавчі ініціативи на будь-які теми. Як показує інфографіка, створена веб-порталом “Слово і Діло”, лише за лютий у Верховній Раді зареєстровано 218 проектів документів. Проте не всі вони в майбутньому стануть законами, а, можливо, навіть не дійдуть до голосування. Кількість не гарантує якості законотворчості.
Так, згідно з даними Комітету виборців України, торік лише трохи більше десятої частини з півтори тисячі зареєстрованих законопроектів стали законами, серед них три чверті – зміни до чинних законодавчих актів. Експерти щоразу наголошують на оптимізації роботи українських нардепів, пропонуючи обмежити їхню законодавчу ініціативу. Для відсіювання законодавчого сміття, відповідно полегшення роботи парламентських комітетів, вони пропонують передбачити, щоб авторами законопроектів були не окремі народні обранці, а групи депутатів або фракції. До того ж це сприятиме зменшенню корупційних, лобістських та популістських ризиків, запевняють фахівці.
Нагадаємо, місія на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом уже розробила рекомендації для покращення ефективності дій Верховної Ради, які українська сторона торік визнала основою для майбутньої парламентської реформи. Європейці, зокрема, пропонують виокремлення процесу обговорення законодавчих ініціатив і чітке планування законотворчої роботи парламенту, коли шляхом попередньої перевірки відбирається двадцятка найважливіших для голосування законопроектів. Але поки що українські парламентарі не поспішають суттєво змінювати алгоритм своєї діяльності…

джерело: slovoidilo.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7005 / 4.35MB / SQL:{query_count}