Багаті теж плачуть

Ринат Ахметов “випав” зі списку найбагатших людей світу

фото: Kyiv Post
За версією американського видання Bloomberg, український олігарх Ринат Ахметов залишився за межами топ-500 найбагатших людей світу. З лютого цього року обсяги його статків зменшилися з 4,4 до 3,5 мільярда доларів. Станом на 6 березня власник керуючої компанії найбільшої фінансово-промислової групи України СКМ, президент донецького “Шахтаря” займав у цьому рейтингу 528 позицію.
У 2013-oму в Ахметова було зафіксовано 22,4 мільярда доларів. За цим показником він тоді випереджав усіх товстосумів пострадянського простору. Після окупації Донеччини та Луганщини російсько-терористичними силами в нього почалося стрімке падіння. 2014-го в Рината нарахували вже близько 12,8 мільярда, 2015-го – 7,8 мільярда, 2016-го – 3,66 мільярда доларів (торік це дозволило йому закріпитися на 483-oму рядку у списку мільярдерів). Вочевидь, зменшення статків олігарха спричинене знеціненням гривні, “віджатими” бойовиками підприємствами на Донбасі та скороченням виробництва металургійних підприємств через нестачу антрацитового вугілля з окупованого сходу України, яка, за версією Bloomberg, сьогодні займає сьому сходинку в рейтингу 65 найбідніших країн світу.
Традиційно на першому місці в списку світових мільярдерів – засновник Microsoft американець Білл Гейтс, статки якого оцінюють у 85,2 мільярда доларів. На другій позиції глава інвестиційної компанії Berkshire Hathaway Воррен Баффет із 78,9 мільярдами доларів і засновник Amazon.com Джефф Безос (73,5 мільярда доларів). На 55-ій сходинці розташувався власник “Криворіжсталі” – індійський бізнесмен Лакшмі Міттал зі 16,3 мільярда доларів.
Наразі, щоб потрапити до рейтингу Bloomberg-500, необхідно володіти щонайменше 3,61 мільярда доларів. Раніше на це претендували українські бізнесмени Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Вадим Новинський. Оцінки їхніх статків перевищували 4 мільярди “зелених”, проте останніми роками вони значно знизилися і становлять тепер трохи більше мільярда доларів.
Натомість за цей час розбагатів Президент нашої країни Петро Порошенко, повідомляють ЗМІ. Нещодавно він очолив рейтинг найбагатших українських посадовців за версією “Forbes Україна”. У 2015 році родина глави держави володіла понад 940 мільйонами доларів. На банківських рахунках Порошенка зберігаються 26,7 мільйона доларів. Друге місце у списку отримав нардеп Костянтин Жеваго. Замикає трійку політичних багатіїв ще один народний обранець – Вадим Новинський. У двадцятку найзаможніших політиків потрапили також парламентарі Олександр Герега, Сергій Тарута, Віталій Хомутинник, Олександр Фельдман, Степан Івахів, Нестор Шуфрич, Гліб Загорій, Леонід Клімов, Сергій Мартиняк, Юрій Дерев’янко, Валентин Ничипоренко, Олександр Супруненко, В’ячеслав Констаниновський, брати Богдан і Ярослав Дубневичі, мер Києва Віталій Кличко та голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.
Як бачимо, позиції українських олігархів послаблюються, але вони продовжують зберігати тотальний вплив на ключові рішення та процеси в нашій державі, яка, на жаль, досі залишається у списках найбідніших…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7222 / 4.37MB / SQL:{query_count}