Чаус у молдовському СІЗО

Процедура екстрадиції судді-хабарника до України може затягтись на кілька місяців

Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус, відомий любов’ю до зберігання хабарів у простих скляних банках, майже через півроку від моменту втечі з України таки потрапив до лап правосуддя. Щоправда, поки молдовського. 
Цього тижня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь повідомив, що Чаус 28 лютого сам прийшов у поліцію в Кишиневі й зізнався, що незаконно перетнув кордон. Він не дуже схожий на ті фото, які передавали українські правоохоронці, схуд, але його затримали і арештували – спершу на три дні. 2 березня суд у Кишиневі арештував Чауса вже на 15 діб.
“Його арештовано у рамках справи про незаконний перетин кордону. Коли буде розгляд по суті справи – ще невідомо. Ми поки ведемо розслідування”, – зазначив після цього Віорел Морарь, повідомляє Цензор.НЕТ
У цій справі він, хоч і здався сам, відмовився давати свідчення молдовським правоохоронцям. Щодо справи про хабарництво в Україні, через яку суддю було оголошено у міжнародний розшук, то наші правоохоронні органи готуються до екстрадиції Чауса. НАБУ вже передало відповідні документи до Генпрокуратури. Після затвердження прокурорами САП ці документи на екстрадицію мали б бути передані молдовським колегам. Але швидкою процедура екстрадиції бути не може. Про це кажуть і в українській Генпрокуратурі, на це звертає увагу і вже згаданий головний антикорупційний прокурор Молдови.
“Одразу екстрадувати – це ні. Так не буває. Є процедури, які потрібно провести. Щоб одразу ми його вигнали – таке неможливо. Від початку ГПУ направила нам клопотання, ми прийняли його до виконання, він був встановлений на території республіки, ГПУ просить його екстрадувати, і починається процедура екстрадиції. Місяць, два чи три – невідомо, скільки буде тривати ця процедура, щоб екстрадувати. На моїй практиці так, як ми екстрадуємо, так, як нам екстрадують, такого не буває за 2-3 дні”, – зазначив Віорел Морарь, повідомляє ТСН.ua.
Нагадаємо, що детективи НАБУ викрили суддю Чауса на хабарі у 150 тисяч доларів, тобто понад 3,7 мі­льйона гривень, ще 9 серпня минулого року.  Але затримати та арештувати його не вдалося через суддівський імунітет. Коли вже дійшло до того, що Верховна Рада 
6 вересня дозволила притягти Чауса до кримінальної відповідальності, то його вже не було в Україні. ЗМІ повідомляли, що він із чужим паспортом втік спочатку до Білорусі, а потім до окупованого Росією Криму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4161 / 3.97MB / SQL:{query_count}