Ціна світла

В Україні знову подорожчала електроенергія

З 1 березня цього року тариф на електроенергію для населення вчергове підвищився і складає від 90 копійок до 1,68 гривні за кВт-год (залежно від обсягу споживання). Це вже остання, п’ята хвиля зростання вартості електроенергії, яку Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила одним документом два роки тому. До цього електроенергія дорожчала на чверть торік на початку вересня. Відтепер тариф для абонентів, які споживають до 100 кВт-год щомісяця, збільшиться з 71,4 до 90 копійок за кВт-год, від 100 до 600 кВт-год у місяць – з 1,29 до 1,68 гривні за кВт-год (всі з урахуванням ПДВ). Таким чином, порівняно з квітнем 2015-го тариф на електроенергію зросте в 3,5 рази.
Окремі тарифи встановлені для тих, хто має електричне опалення будинків. Ця категорія споживачів платитиме по 90 копійок за спожитий обсяг до 3 тисяч кВт-год на місяць. Понад цю позначку тариф буде, як і в більшості споживачів, – 1 гривня 68 копійок за кіловат. Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії тариф складає 90 копійок за кВт-год. 
Окрім цього, у квітні можна очікувати перерахунку ціни на природний газ для населення, що може призвести до чергового підвищення тарифів на блакитне паливо, інформує “Слово і Діло”.
До слова, відповідно до умов Міжнародного валютного фонду для надання чергового кредиту в рамках програми розширеного фінансування, уряд передбачив зниження з 1 травня 2017-го соціальних нормативів тепло-, газо- і електропостачання. Зокрема, буде зменшено соціальні норми споживання природного газу з 5,5 до 5 кубометрів на 1 кв. м опалювальної площі. Кабмін також знизив нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими або квартирними приладами обліку, з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період. Нормативи зі споживання електроенергії для індивідуального опалення знижено з 65 кВт/год до 51 кВт/год на 1 кв. м опалювальної площі.

джерело: slovoidilo.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7175 / 4.35MB / SQL:{query_count}