Контроль над борцями з корупцією

Під час голосування за кандидатів на посаду аудитора вітчизняних антикорупціонерів українські парламентарі влаштували театр абсурду

Уже понад рік в Україні працює Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Перевіряти ефективність його роботи мають незалежні аудитори. Такий крок передбачений законом, який регулює діяльність цієї інституції. Однак це питання досі не вирішене. На пленарному засіданні цього тижня Верховна Рада зі скандалом провалила призначення головного контро­лера НАБУ.
Спочатку парламентський Комітет із питань запобігання і протидії корупції запропонував депутатам для розгляду кандидатуру заступника генерального інспектора департаменту юстиції США Роберта Сторча. Невдоволення парламентарів викликало те, що працювати в антикорупційних органах хочуть доручити американцю, а не громадянину України. У відповідь на таку реакцію глава комітету Єгор Соболєв пояснив, що закон вимагає від кандидата досвіду участі в міжнародних організаціях і судах, а таких експертів у нашій країні немає. До того ж, із його слів, Сторч свого часу працював радником із питань правосуддя у посольстві Сполучених Штатів в Україні, а 2014-го його залучали до розробки проекту закону про НАБУ.
Проте народні обранці не прислухалися до свого колеги. Натомість спікер Верховної Ради Андрій Парубій, зневаживши рішення профільного комітету, з голосу голови фракції Блоку Петра Порошенка Ігоря Гриніва виніс на голосування іншу кандидатуру – британського комерційного аудитора Найджела Брауна, якого, крім БПП, підтримує також “Народний фронт”. Звертаючись до депутатів, очільник парламенту повідомив, що, згідно з висновками юристів, кожна парламентська фракція має право пропонувати свою кандидатуру.
Такий розвиток подій викликав хвилю обурення серед парламентарів. Адже, на диво, Браун був у цей час у залі засідань і навіть устиг публічно виступити. Однак він не зміг сказати, хто запропонував його кандидатуру й запросив до України. Натомість запевнив, що сам оплатив свій приліт до Києва і проживання в українській столиці. Загадковість і неоднозначність цієї кандидатури підтверджує також опублікований нещодавно Центром протидії корупції на власній Facebook-сторінці компромат на Найджела, якому, зокрема, приписують хабарництво і співпрацю з Росією. Під час сесії лідерка “Батьківщини” Юлія Тимо­шенко сказала, що Брауна на місце головного контро­лера НАБУ просуває сам Петро Порошенко, щоб продовжувати свої корупційні діяння.
Як би там не було, а факт залишається фактом: влада дискредитує антикорупційну реформу в Україні. Вочевидь, таким чином зацікавлені політики намагаються нашвидкуруч призначити на посаду ключового антикорупціонера свою людину, якою можна було б маніпулювати. В результаті жоден із кандидатів не отримав підтримки депутатів. За кандидатуру Сторча, якого пропонував комітет, проголосували 76 народних обранців, за Брауна – 205. Андрій Парубій назвав це “рейтинговим голосуванням” і поставив на голосування кандидатуру Найджела Брауна, але ця пропозиція не отримала необхідної кількості голосів. У підсумку парламентарі спрямували це питання парламентському Комітету з питань запобігання і протидії корупції на доопрацювання. Чекаємо продовження вистави.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7859 / 4.37MB / SQL:{query_count}