Секрети Фірташа

Український олігарх не хоче екстрадиції із Австрії до США

Цей тиждень видався наднасиченим для українського олігарха, власника групи компаній Group DF Дмитра Фірташа. Він вже три роки у Відні намагається уникнути американського правосуддя, витрачаючи величезні гроші на адвокатів та піар-кампанію з “відбілювання” свого імені. І от 21 лютого Вищий земельний суд Відня дозволив його екстрадицію до США. (Щоправда, остаточне рішення ще має ухвалити федеральний міністр юстиції Австрії). Але одразу після засідання в будівлі суду Фірташа затримала австрійська поліція вже за запитом від іспанської прокуратури, яка звинувачує олігарха у  зв’язках із організованою злочинністю і відмиванні грошей.  
Треба нагадати, що Дмитра Фірташа за запитом ФБР затримали у Відні ще у березні 2014-го. Відтоді американці домагаються видачі олігарха у справі про хабар на суму 18,5 мільйона доларів, за допомогою яких було отримано дозвіл на видобуток титану в Індії. Для переведення хабара використовувались американські фінустанови, окрім того учасники цієї міжнародної корупційної схеми начебто планували продавати титанові продукти американській компанії “Боїнг”. Тому ці махінації зацікавили американську Феміду. 
Але у 2014-oму Фірташ пробув за ґратами недовго, через місяць він вийшов під заставу у розмірі 125 млн євро (!), яку за нього вніс російський бізнесмен Василь Анісімов, давній друг господаря Кремля Путіна. Тож Фірташ в Австрії почувався доволі комфортно, розповідав, що справа проти нього суто політична, про те, як напередодні президентських виборів в Україні у 2014-ому домовлявся про співпрацю із Петром Порошенком і Віталієм Кличком. У 2015-ому австрійський суд відмовив американцям в екстрадиції олігарха. Фірташ навіть мав на руках свій закордонний паспорт і начебто збирався повертатись в Україну, але цього не сталось.
Зараз розглядалась апеляція на відмову в екстрадиції судом першої інстанції. І на цей раз австрійський суд уже не зміг відмовити. 
Але насправді не все так просто. Подальша доля Фірташа залишається незрозумілою. Олігарх та його захисники продовжують боротьбу. Заявляють, що всі справи проти Фірташа сфабриковані і політично вмотивовані. Вони вже добились того, що суд 23 лютого  відмовив в арешті Фірташа за іспанським запитом і не потрібно було вносити нової застави. Щоправда, закордонний паспорт у бізнесмена забрали. 
Після цього олігарха у Відні знову затримали за екстрадиційним запитом від США, але 24 лютого він знову вийшов з-під варти без додаткової застави. Адвокати заявляли, що звертатимуться до Верховного суду Австрії та Європейського суду з прав людини, щоб уникнути екстрадиції Фірташа до США.
 “Американці вже домагалися екстрадиції Фірташа. Очевидно, що Австрія вирішили не грати з Трампом у цю гру. Вони могли відмовити Обамі, але не наважились відмовити Трампу. І тому було ухвалено рішення Вищим земельним судом в США. Зараз це оскаржується адвокатами Фірташа. Він знає великі таємниці Семена Могилевича, кримінального бізнесмена, близького до російського президента, він також знає великі таємниці “Газпрому”. Він знає таємниці Януковича, Льовочкіна та багатьох інших українських політиків. Тому покази Фірташа є дуже важливими і для України, і для США. Фірташ спробує всіляко затримати екстрадицію до Америки, але мій прогноз, що йому цього не вдасться зробити”, – так про свій погляд на розвиток ситуації “Пошті” розповів політтехнолог, співзасновник Українського інституту майбутнього Тарас Березовець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9109 / 4.37MB / SQL:{query_count}