Достукатися до Трампа

Поки американський президент формує політику щодо нашої держави, українська влада намагається донести до господаря Білого дому свою позицію

фото: unian.net, pbs.org
Вперше після вступу нового американського президента на посаду Петро Порошенко провів телефонну розмову з Дональдом Трампом. Говорили про зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США, врегулювання ситуації на Донбасі та досягнення миру політико-дипломатичним шляхом.  Як інформує прес-служба глави держави, обговорили й майбутній офіційний візит українського Президента до Вашингтона, який планується на кінець лютого або на початок березня. Так Україна намагається налагодити зв’язки з новим керівництвом однієї з найвпливовіших країн світу, заручившись її підтримкою.
Дипломати вже бачать позитив у цьому процесі. Зокрема, посол України в США Валерій Чалий назвав діалог Порошенка і Трампа “конструктивним і прагматичним”, зазначивши, що контакти між лідерами України та Америки набули “системного і довірчого характеру”.
“Чалий мав розмову з Дональдом Трампом за два дні до його інавгурації. Це говорить про те, що будь-які розмови, що президенту США не цікава Україна, виявилися неправдою. Зустріч Трампа з українським Президентом відбудеться, причому вона точно буде до його зустрічі з Путіним. Це принципово. Факт телефонної розмови Порошенка з Трампом свідчить: глава Білого дому зрозумів, наскільки важливе українське питання. Американці чекають пропозицій від нас, тому цікаво з чим Порошенко поїде до Вашингтона”, – зазначив у ефірі “5 каналу” політтехнолог Тарас Березовець.
Експерти сходяться на думці: важливо, щоб українське питання не вирішувалося без України, як цього хоче Росія. Наша держава вже дорого заплатила за зволікання у процесі початку переговорів із новим американським Президентом. Нагадаємо, наступного дня після першої телефонної розмови між Трампом і Путіним російсько-терористичні сили почали обстрілювати Авдіївку з важкої артилерії. 
Головною причиною посилення бойових дій експерти назвали те, що господар Кремля, не побачивши готовності Трампа зняти з Росії санкції, вирішив продемонструвати американському лідеру: в іншому випадку відбудеться дестабілізація ситуації в Україні. Фактично ескалація конфлікту у східних регіонах нашої країни вмістилася в часовий проміжок між двома розмовами Трампа – з Путіним і Порошенком.
Політолог Сергій Таран у блозі на сайті Нового время називає підтримку зв’язку між адміністраціями українського та американського президентів позитивним сигналом. Із його слів, контакти з главою Білого дому важливі, але ключову роль у вирішенні питання геополітичної безпеки нашої країни відіграє насамперед українська влада. Тим паче, що команда Трампа лише формується. Зараз для України критично важливо показати американцям, що вона може зробити для безпеки світу та Європи, вважає експерт.
“Думаю, нам потрібно звертати увагу не на те, що говорить Трамп, а на те, що робить Америка. Потрібно дати Трампу час навчитися говорити мовою політиків, і не звертати надмірної уваги на його ексцентричні висловлювання. Як і всі попередні американські президенти, він, звичайно, спробує налагодити особливі відносини з Кремлем. У перший рік буде дуже складно. Не виключено, що деякі сили захочуть встановити особливі американо-російські відносини за рахунок українських інтересів. Але загалом у США та Росії серйозні амбіції, які часто перетинаються між собою. Не виключено, що вони не зможуть спілкуватися один з одним на рівні дружніх відносин. Коли дійде до прагматики, Росії з Америкою завжди буде складно домовитися. Тому потрібно набратися терпіння і перечекати цей рік”, – резюмує Сергій Таран.
Зараз важко зрозуміти політичні наміри хитрого американського лиса, яким, без сумніву, є Дональд Трамп. Українські політологи звернули увагу, що після телефонної розмови президентів України та США у заяві Білого дому не було традиційних для адміністрації Обами звинувачень Росії у військовій агресії. До того ж замість слова “війна” американська сторона вжила вираз “українсько-російський конфлікт на кордоні”. А нещодавно глава США сказав у інтерв’ю телеканалу Fox News, що він не володіє достовірною інформацією про ситуацію на Донбасі, і заявив про необхідність перевірити, чи насправді Росія конт­ролює бойовиків на Донбасі. Саме тому в період формування політики Трампа українській владі важливо не дати новому Президенту Америки “продати” Україну Кремлю взамін на власні вигоди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9273 / 4.38MB / SQL:{query_count}