Хто стане головним поліцейським?

У відборі на посаду голови Нацполіції залишилось десять осіб, а переможця у лютому має визначити міністр Арсен Аваков

фото: slovoidilo.ua
Конкурс із відбору нового керівника Національної поліції України вже перейшов межу півфіналів. Після тестування претендентів Консультативна комісія, створена міністром внутрішніх справ, допустила до етапу співбесід десять осіб. Але про них трохи згодом.
Спершу нагадаємо, що посада голови Нацполіції стала вакантною після того, як в середи­ні листопада минулого року у відставку пішла Хатія Деканоїдзе, заявивши, що політики занадто втручаються у роботу правоохоронців. Міністр Арсен Аваков призначив тимчасово виконуючим обов’язки голови Нацполіції першого заступника Деканоїдзе Вадима Трояна. Але водночас оголосив конкурс на головного поліцейського, хоч це і не передбачено законодавством. Тому цей конкурс назвав консультативним, й власне комісію для відбору назвав не конкурсною, а як вже зазначалось, саме консультативною. В таких кроках низка експертів побачили піар від міністра, до якого в суспільстві накопичилось багато питань, а також бажання затягнути призначення повноцінного керівника Нацполіції. 

Хто і як обирає?

Консультативна комісія, яка зараз проводить відбір кандидатів складається із шести людей. Серед них троє українців – правозахисники Євген Захаров, Роман Романов та журналіст Віталій Портников, та троє іноземців – міжнародні експерти з багаторічним досвідом роботи у правоохоронних органах США, Канади та Данії, відповідно Джон Монтаніо, Джозеф МакАллістер, Мікаел Люнгбо. У ЗМІ вони розповідають, що на етапі відбору на них ніхто не тисне.    
Щоб взяти участь у відборі, претенденти на посаду голови Нацполіції повинні були відповідати загальним умовам для вступу на службу в поліцію, мати повну вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше 7 років, і щонайменше 5 років роботи на керівних посадах.
Загалом на цей “конкурс” подали свої заявки 70 людей, але до тестування були допущені 46 претендентів. Троє з них зрештою відмовились йти далі. Так, вже згаданий  Вадим Троян заявив, що йому не вистачає близько 20 місяців стажу для беззастережного проходження всіх критеріїв відбору. Голова київської поліції Андрій Крищенко свою відмову пов’язав із трагічною спецоперацією у Княжичах. А начальник поліції Чернігівської області  заявив, що йому краще залишатись саме на своїй нинішній посаді. У кожного своя публічна аргументація, але є й нюанси, які не озвучуються. До прикладу, щодо Вадима Трояна, то за інформацією “Дзеркала тижня” від самого початку низка великих донорів проектів МВС та Нацполіції дали зрозуміти, що відмовлять у фінансуванні, якщо саме він, зрештою, займе вакантну посаду. До останнього часу саме Троян вважався чи не найголовнішим кандидатом, перемога якого цілком влаштує Авакова.
Зрештою, без тих, хто відмовився, після тестування із 43 претендентів комісія вибрала десять. З понеділка, 30 січня, будуть проводити з ними особисті співбесіди, по дві людини на день. До 6 лютого оберуть трьох лідерів. А вже переможця визначить власне Арсен Аваков, який передасть кандидатуру нового голови Нацполіції на затвердження в уряді. Тож остаточне рішення все рівно залежатиме від міністра МВС. 

Хто ще змагається?

Щодо тих, хто нині залишився у відборі, то це начальник поліції в Донецькій області В’ячеслав Аброськін, начальник поліції в Одеській області Дмитро Головін, заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв, начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Князєв, перший заступник керівника прокуратури Печерського району Києва Вадим Гіренко, депутат Київради від “Самопомочі” Леонід Антоненко, заступник начальника юридичної служби ринку “Сьомий кілометр” в Одесі Олександр Берладін, директор “Координаційного центру з надання правової допомоги” Андрій Вишневський, гендиректор “Інвестиційної групи “Інеко” Станіслав Людкевич, адвокат Олексій Шевчук.
Звичайно, серед них можна називати фаворитів, зокрема тих, хто вже працює в системі Нацполіції. У ЗМІ та соцмережах вже з’являються як хвалебні оди так і критика цих претендентів. Та почекаємо на вибір консультативної комісії і на те, як тоді поведеться міністр МВС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7947 / 4.38MB / SQL:{query_count}