Невже знову більше за квиток?

Задля уникнення збитковості уряд хоче індексувати тарифи на залізничні перевезення

фото: rbc.ua
Міністерство інфраструктури України пропонує здійснити в цьому році поетапне підвищення тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу у внутрішньому сполученні на 10% з 1 квітня та з 1 жовтня у всіх категоріях поїздів і вагонів (окрім вагонів першого класу поїздів “Інтерсіті плюс”). Це передбачено відповідним проектом наказу міністерства.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, нинішні тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом планують перевести у відповідність затвердженим урядом основним прогнозним макропоказникам економічного і соціального розвитку на цей рік, інформує Економічна правда.
“В умовах прогнозу на цей рік без індексації тарифів для приведення пасажирських перевезень до рівня беззбитковості (нульової рентабельності) тарифи на перевезення необхідно було б підвищувати втричі. Крім цього, залізничний транспорт зазнає значного соціального навантаження через здійснення приміських і внутрішніх пасажирських перевезень за нижчими від економічно обґрунтованого рівня тарифами, а також перевезень пільгових категорій громадян, визначених чинним законодавством України. Індексація тарифів дозволить частково зменшити перехресне субсидіювання пасажирських перевезень за рахунок вантажних і в деякій мірі компенсувати витрати на утримання парку пасажирських і багажних вагонів”, – кажуть автори наказу.
Водночас віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко закликає не підвищувати вартість проїзду на залізниці. “Я б застеріг керівництво Укрзалізниці від простих рішень. На тему того, щоб покращити сервіс за рахунок підняття цін на тарифи для перевезення пасажирів і для промисловості в тому числі”, – наголосив Павло Розенко на засіданні уряду.
Нагадаємо, щоб уникнути корупційних ризиків, торік у листопаді керівництво Укрзалізниці запровадило мобільну версію сервісу реалізації квитків, а до кінця 2017-го на залізничних вокзалах планують обладнати спеціальні термінали самообслуговування з продажу проїзних документів. Зі слів міністра інфраструктури Володимира Омеляна, впродовж найближчих двох-трьох місяців як мінімум у двох містах України буде запущено пілотний проект електронного квитка. Наразі до такого кроку найбільше готові Львів і Дніпро, а загалом про намір запровадити е-квитки заявили 17 міст, зазначив урядовець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8045 / 4.36MB / SQL:{query_count}