Освоїти М-16

В Україні виготовлятимуть гвинтівки за стандартами НАТО. Але ще необхідні патрони…

фото: glavnoe.ua
Перші зразки модернізованих американських автоматичних гвинтівок М-16 українського виробництва можуть з’явитись вже навесні. А через півтора роки наш оборонпром може налагодити повний цикл виробництва цієї зброї і навіть самостійно виготовляти сучасні набої для неї. Принаймні такі заяви з’явились після того, як 3 січня держпідприємство “Укроборонсервіс” (підрозділ державного концерну “Укроборонпром”) підписало меморандум про співпрацю із американською компанією Aeroscraft . 
До речі, засновником та гендиректором цієї компанії (провідного підрядника Пентагону) є виходець із України, колишній львів’янин Ігор Пастернак. Він зауважив, що можливість співпраці з нашими держпідприємствами відкрилась після того, як нещодавно Держдеп США дозволив американським підприємствам ділитися певними оборонними технологіями з українською стороною. Але планування такої співпраці почалось одразу після початку російської агресії проти України. Тепер він виловив сподівання, що проект із виготовленням в Україні американських гвинтівок був задуманий з перспективою переходу у майбутньому української армії на стандарти НАТО.
“Щодо гвинтівок М-16 – ми розпочали цей проект і, сподіваюся, найближчим часом перейдемо до практичної реалізації. Нині ми підписуємо всі необхідні документи і маємо волю всіх сторін для його реалізації. Виробництво сучасної зброї дає змогу перейти на стандарти НАТО – як в армії, так і в промисловості. Армію озброює власна промисловість. Це дає нам новий виток економіки, це нові робочі місця й податки до бюджету, це наша високотехнологічність, а в підсумку – і вихід на глобальні ринки”, – заявив своєю чергою і  генеральний директор ДП “Укроборонсервіс” Сергій Микитюк, повідомляє “Радіо Свобода”.
Все це дуже добре, але, власне, поки йдеться про налагоджування виробництва в Україні тільки самих гвинтівок М-16, точніше їхньої модернізованої версії М-4, що стоїть на озброєнні в 
40 країнах світу і у всіх елітних підрозділах НАТО. Виготовляти їх без набоїв, які потім доведеться докуповувати, сенсу небагато. На це звертає увагу й відомий журналіст, головний редактор Цензон.НЕТ, військовий експерт Юрій Бутусов, який зазначає, що поки в Україні збираються виготовляти натівські гвинтівки під ще радянські патрони до автомата Калашникова. На своїй сторінці у Facebook Бутусов пише про те, що автоматів Кала­шникова на українських складах є ще понад 500 тисяч штук, а от патронів навіть під радянські калібри Україна не виготовляє. 
“Патронів для автоматів та ручних кулеметів в Україні може вистачити ще на 4-5років. Підстав бити в дзвони поки немає. Але якщо не почати роботу зараз, і не запланувати інвестиції, то така проблема може виникнути найближчим часом”, – зазначив експерт. Тому, на його думку, правильніше було б почати з виробництва в Україні набоїв за стандартами НАТО, бо при наявності патронів переозброїти армію на новий стандарт не буде складно. 
Керівники нашого оборонпрому, анонсуючи й початок виготовлення натівських набоїв до М-4 вже через півтора роки, зазначали, що відповідні проекти вже передано до уряду на затвердження й дослідження необхідного фінансування. Тож тепер треба шукати гроші й на патронний завод.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7153 / 4.37MB / SQL:{query_count}