Нацбанк випустив монету з Богданом Ступкою

Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом у 2 гривні із зображенням українського актора театру і кіно Богдана Ступки

Монету відлили з нейзильберу в кількості 25 тисяч штук, інформує прес-служба НБУ.
“Богдану Ступці були підвладні будь-які образи і персонажі: він зіграв більше 150 ролей у кіно і на театральній сцені. У кіно актор дебютував роллю Ореста Дзвонаря у фільмі Юрія Іллєнка “Білий птах з чорною ознакою” (1971). Ступка зіграв багато історичних постатей – гетьманів Івана Брюховецького, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, а також Чингісхана, Бориса Годунова, Остапа Вишню та інших. За виконання головної ролі у виставі “Тев’є-Тевель” Богдан Ступка нагороджений Державною премією України імені Тараса Шевченка в галузі театрального мистецтва (1993 рік)”, – повідомили в НБУ.
На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА, малий Державний Герб України; в центрі – стилізована композиція: на тлі театральної куліси зображено кінострічку, на дзеркальному тлі – театральні маски; внизу – рік карбування монети 2016, номінал 2 гривні і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено Богдана Ступку, ліворуч від якого написи БОГДАН/СТУПКА/ 1941/2012.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5379 / 4.34MB / SQL:{query_count}