Диктатор-зрадник-свідок-підозрюваний

Генпрокурор Луценко скористався технічною перервою під час відеодопиту втікача Януковича як свідка у справі “беркутівців” і оголосив йому підозру в державній зраді

фото: focus.ua
Про те, що рішення Свя­тошинського рай­суду Києва за допомогою відео­зв’яз­ку допитати екс-дик­та­тора-втікача Януко­вича як свід­ка у справі п’ятьох екс-“беркутівців” є помилкою, вже неод­норазово заявили експерти. І цілком логічною була бурхлива негативна реакція українського суспільства. Янукович повинен бути обвинуваченим, але не свідком. Багато питань було й до того, що допитуваний по скайпу перебуває не на території України. Та, хоч і не з першої спроби (бо 25 листопада цей допит зірвався, а Янукович розповідав байки тільки на прес-конференції у Ростові), але учора, 28 листопада, Янукович по скайпу таки дав свої “свідчення” для українського суду.  
Напередодні адвокати Небесної сотні спробували пояснити, чому цей відеодопит таки мав відбутись. “Як і всі, ми хочемо бачити Віктора Януковича безпосередньо в суді на лаві підсудних і допитувати  як обвинуваченого. Але поки він у Росії. В Україні проти нього розслідується вісім кримінальних проваджень, які ще не передані до суду. Бо, зазвичай, злочини виконавців доводити простіше і швидше. Тому обвинувачення п’ятьом “беркутівцям” у вбивствах 48 людей 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській вже розглядаються Святошинським районним судом. 
У цьому процесі (саме в цьому суді) не може вже бути інших обвинувачених. Безпосередньо сам Янукович є підозрюваним по цьому ж епізоду в іншому провадженні. Навіть, якщо завтра президент-втікач з’явиться в Україні, у процесі проти п’ятьох “беркутівців” він не зможе бути обвинуваченим. Інакше доведеться розглядати справу спочатку. Тому допитати його саме в цьому процесі можна лише як свідка. 
Ініціатива допитати Віктора Януковича з території Росії за допомогою конференц-зв’язку надходила від захисту “беркутівців”. Адвокати родин Небесної сотні наполягали на його виклику до суду і особистому допиті. Зазначали процесуальні ризики задоволення клопотання захисту. Адвокати захисту переконували, що в Святошинський райсуд Янукович не може прибути, бо “в Україні йому загрожує небезпека”. І хоча мова йшла не про неможливість бути присутнім на судовому засіданні, а про небажання це робити через страх кримінальної відповідальності, суд вирішив провести допит шляхом відеоконференції. І тепер це рішення суду, яке потрібно виконувати…”, – таке повідомлення від адвокатів Небесної сотні з’явилось на сторінці Адвокатської дорадчої групи у Facebook.
Сам Янукович 28 листопада під час відеозв’язку з Ростова вдавав, що втратив пам’ять. Він заявив, що не пам’ятає, що робив під час розстрілів активістів, чи мав у цей період телефонні розмови з Путіним і заявив, що не зустрічався із радником господаря Кремля Сурковим, який, за даними слідства, відповідав за протидію Майдану. Ще екс-диктатор заявив, що мав обмежені стосунки із кумом Путіна Віктором Медведчуком, хоч прокурор зазначив, що під час акцій протесту зафіксовано понад 54 дзвінки між особистим номером Януковича та російським номером Медведчука. Важливо, що українські прокурори постійно наголошували на російському сліді злочинів проти євромайданівців.
Загалом Янукович мало що розповів по суті, просто ще раз “відпрацював” для свого шефа Путіна, повторивши російську пропаганду. Екс-диктатор навіть не зміг пригадати, як потрапив до Росії.
А от в ГПУ вирішили переграти Януковича та його кремлівських покровителів. Український Генпрокурор Юрій Луценко використав момент і під час технічної перерви оголосив підозру Януковичу у вчиненні державної зради, пособництві владі РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території Україна та веденні агресивної війни. Луценко розповів, що зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення розіслано на всі відомі адреси Януковича і вручено його адвокатам. Йдеться про злочини, передбачені частиною 1  статті 111, частиною 5 статті 27, частиною 3 статті 110, частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу України.
Після цього Луценко зазначив журналістам, що має документи, які підтверджують, що відеоз’єдання із судом у Ростові було, коли зачитувалась підозра Януковичу. Як повідомляють ЗМІ, у Святошинському райсуді Києва це також підтверджують. Тож учорашній допит марно не пройшов…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9179 / 4.38MB / SQL:{query_count}