“Грім” проти “Іскандера”

Україна продовжує розробку сучасних видів озброєння

фото: unian.net
Ігор Берчак
У Харкові винайшли газодетонаційний міномет і кулемет. Пристрій унікальний і не має аналогів у світі, оскільки стрільба мінами або кулями здійснюється без використання порохового заряду. Новинку вже продемонстрували в польових умовах, повідомляє “Військове телебачення України”. 
Калібр міномета, встановленого на танку, становить 71 мм. Розробку здійснили в Харківському нацуніверситеті Повітряних сил ім. Кожедуба. “Танковий міномет з газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін здатний змінити тактику танкового бою. Зараз танки не можуть стріляти на невеликі відстані, оскільки снаряд може відрикошетити від ґрунту. За допомогою міномета можна буде ефективно обстрілювати близькі цілі, зокрема, озброєних переносними протитанковими комплексами піхотинців”, – заявили винахідники.
Але цим досягнення вітчизняних зброярів не обмежуються. У грудні Україна готується провести випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) вітчизняної розробки “Грім”, повідомили на Павлоградському хімзаводі, представники якого, спільно з конструкторами КБ “Південне”, створюють новий комплекс. Причому на новітню розробку не було витрачено жодної бюджетної копійки – всі роботи (близько 40 мільйонів доларів) профінансувала Саудівська Аравія, яка виступає головним замовником. Як розповів виданню “Апостроф” директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман, “Грім” є наступником ОТРК “Сапсан”, проект якого був закритий в 2013 році міністром оборони України часів Януковича Павлом Лебедєвим. 
Директор інформа­ційно-консал­тингової компанії “Defence Express” Сергій Згурець упевнений, що за тактико-технічними характеристиками ОТРК “Грім” можна порівняти з його найближчим конкурентом – російським “Іскандером”. У заявлених КБ “Південне” параметрах дальність стрільби українських ракет становить 300 кілометрів. Це гранична дальність для експортних варіантів ракет типу “земля-земля”, встановлена міжнародним “Режимом контролю за ракетними технологіями”. В реальності ж дальність дії “Грома” може скласти до 500 км. Боєзаряду вистачить для знищення цілей на площі 10 тисяч квадратних метрів.
Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко впевнений, що ОТРК “Грім” вкрай важливий для ЗСУ в умовах російської агресії. “Нам потрібні комплекси, які будуть здатні завдавати удари по серйозних російських об’єктах. Я думаю, що в порівнянні з російським “Іскандером” це, як мінімум, той же рівень”, – підкреслив Ігор Романенко.
У свою чергу військовий експерт Олексій Арестович додав, що “Грім” може повністю змінити правила гри на театрі бойових дій: “Зараз на озброєнні нашої армії є тактичні комплекси “Точка – У”, але вони морально і фізично застаріли і далеко не всі з них перебувають у бойовій готовності. По суті, “Грім” може стати заміною ядерної зброї, тому що наш ОТРК зможе вражати цілі на дуже далеких дистанціях. Наявність 10 таких комплексів повністю поміняє військовий розклад між Україною і Росією”. 

Лінійка літаків “Антонова”, українська бронетехніка та інші розробки ДК “Укроборонпром” привернули найбільшу увагу не лише відвідувачів, а й господарів міжнародної виставки Indo Defence-2016, яка відбулася в Індонезії. Indo Defence-2016 охоплює практично увесь спектр озброєння і військової техніки, що застосовуються в сухопутних військах, військово-повітряних і військово-морських силах країн Південно-Східної Азії. Цього року в ній взяли участь більше 20 тисяч фахівців і понад 670 компаній із 49 країн, що продемонстрували новітні технології та системи озброєння.
Як повідомила прес-служба державного концерну “Укроборонпром”, під час зустрічі з головою української делегації представники міністерства оборони Індонезії обговорили співпрацю по програмі оперативно-тактичного військово-транспортного літака Ан-70. Також заступника командувача армії Індонезії з логістики зацікавила українська бронетехніка, зокрема, йому продемонстрували можливості БМ “Оплот” та бронетранспортера БТР-4. У переговорах сторони згадували й протитанковий ракетний комплекс “Скіф”.
Зазначимо, що “Укроборонпром” на виставці Indo Defence-2016 представив 37 експонатів від 16 підприємств-учасників Концерну. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8971 / 4.09MB / SQL:{query_count}