Тарифна лихоманка

У вересні українці платитимуть за електроенергію на 25% більше

З 1 вересня цього року, згідно з постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тарифи на електроенергію для населення зростуть на чверть. При споживанні електроенергії до 100 кВт/год на місяць тариф збільшується з 57 копійок до 71,4 копійки за кіловат-годину, при споживанні від 100 до 600 кВт/год – з 99 копійок до 1,29 гривні на місяць за кВт/год. Громадяни, які використовуватимуть щомісяця понад 600 кВт/год, платитимуть за кожну кіловат-годину 1,64 гривні. Наразі тариф за таку кількість електроенергії становить 1,56 гривні. За даними НКРЕКП, близько 60% населення споживає електроенергію в обсязі до 150 кВт/год.
Вересневе зростання цін на електроенергію буде вже четвертою хвилею поетапного підвищення тарифів, як стверджує влада, до економічно обґрунтованого рівня, із квітня 2015-го. Наступне, останнє з передбачених, зростання тарифів на електроенергію заплановане на 1 березня наступного року: за кіловат-годину доведеться платити 90 копійок у разі споживання до 100 кВт/год та 1,68 гривні за споживання понад сотню кіловат-годин. Загалом за два роки тарифи на електроенергію зростуть у 3,5 рази. 

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:
– Практично вся електроенергія в нашій державі власного виробництва. Програми енергозбереження малоефективні, адже вони допомагають зберегти щонайбільше 10% електроенергії. Енергетична система України потребує перш за все державного контролю за тарифами. Натомість фінансово-промислові групи, використовуючи владні повноваження, ставлять собі за мету швидке самозбагачення. Як і на газовому ринку, власники електрогенеруючих компаній, користуючись статусом монополіста, встановлюють необґрунтовану максимальну суспільно допустиму ціну на електроенергію. Це може призвести до двох варіантів: або споживач проковтне новий рівень цін, або відбудуться активні громадські протести.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2363 / 3.97MB / SQL:{query_count}