Готові до всього?

Президент заявив, що у разі подальшого загострення ситуації на Донбасі буде нова хвиля мобілізації і воєнний стан

фото: прес-служба Президента України
Під час візиту на Львівщину 18 серпня Президент Петро Порошенко не виключив, що в країні може бути оголошена нова мобілізація і воєнний стан. 
“Ми маємо різке загострення ситуації як в Криму, так і на Сході. При чому на Сході ситуація кардинально змінилася. В останні десять днів крупнокаліберна артилерія терористів б’є по штабах та складах, які розташовані на відстані 20-25 кілометрів від лінії зіткнення вглиб території… Ворог намагається зірвати мінський процес, роблячи абсолютно безвідповідальні заяви про вихід із нормандського переговорного формату, різко збільшив інтенсивність обстрілів. Принципова позиція України зараз в координації з нашими міжнародними партнерами. Повернути агресора за стіл переговорів, змусити взяти на себе зобов’язання в мінському процесі і повернути нормандський формат.  Але якщо буде продовжуватися загострення, буде моїм указом і мобілізація оголошена, і запроваджено воєнний стан… Повномасштабне російське вторгнення ми не виключаємо.  Наші Збройні Сили  готові дати відсіч ворогу і на сході нашої країни, де ворог окупує Донбас, і вздовж адміністративного кордону з Кримом. Коли б ці провокації не відбулися”, - заявив Петро Порошенко під час відвідин 16-ої окремої бригади армійської авіації у Бродах .
Тут треба зазначити, що 17 серпня російсько-терористичні сили 96 разів відкривали вогонь по українських позиціях. Речник  АП з питань АТО  полковник  Олександр Мотузяник на традиційному брифінгу заявляв про те, що  “по наших позиціях на лінії бойового зіткнення бандформування випустили більше півтисячі мінометних мін та більше 300 артилерійських снарядів і останній раз подібні інтенсивність ворожих обстрілів та використання важкого озброєння противником спостерігалися рік тому – також у серпні”.
Тим часом Президент, розповідаючи про ймовірність чергової хвилі мобілізації, відзначив, що наразі армія поповнюється контрактниками, яких цього року було 45 тисяч. “До українського війська йдуть добровольці, що значно підвищує якість збройних сил.  Це дало можливість демобілізувати 4-у та 5-у хвилі мобілізації і не оголошувати нову, але “це не означає, що мобілізації не буде взагалі”, – також відзначив Головнокомандувач.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8440 / 4.07MB / SQL:{query_count}