Армія продає все

Автомат за 328 гривень, пістолет - всього за 98

Автомат за 328 гривень, пістолет - всього за 98

Майно на суму більш ніж 6,5 мільярда гривень отримали право продати Збройні сили України.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну про затвердження переліку майна ЗС, яке може бути відчужено. Документ датований 6 серпня 2008 року.

У переліку матеріальних цінностей, які можуть продати військові, є майже все - не лише літаки, зброя та боєприпаси, а ще й жіночі бюстгальтери та алюмінієві ложки.

Зокрема, Збройні сили отримали право продати транспортні та військові літаки, зокрема, досить старі. Наприклад, АН-12 1959 року випуску оцінюється у 289,575 тисячі гривень. Новіші літаки Міг і Су коштують у середньому більше ніж 1,5 мільйона за одиницю.

Крім того, у переліку відчуженого майна вантажні та легкові автомобілі, миючі машини, снігоочищувачі, танки та бронетранспортери, майно військово-морських сил тощо. У списку також багато зброї - автоматів, пістолетів, кулеметів, гвинтівок тощо. Зброю в українських військових можна купити дешево - автомат Калашникова коштує 328 гривень, а пістолет Макарова - всього 98.

Є у списку медичне обладнання, медикаменти і навіть голки для шприців, паливно-мастильні матеріали та багато інших корисних речей.

Крім того, військові продають більше 4 тисяч бюстгальтерів по 3 гривні за штуку. Чи були ці предмети одягу у вжитку, не уточнюється. Також багато продається посуду (алюмінієві ложки, тарілки), меблів. Є там навіть сірка, щебінь та макулатура.

Нагадаємо, цього року бюджет Збройних сил передбачає наповнення за рахунок відчуження військового майна. Із 11 мільярдів 650,1 мільйона гривень оборонного бюджету-2009 напряму армія отримає лише 7,4 мільярда основного фонду. А от решту коштів доведеться заробляти за рахунок відчуження майна.

Міністерство оборони вже попередило, що така ситуація з бюджетом загрожує розвалом української армії, яка потребує щонайменше 17,5 мільярда гривень.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4605 / 3.97MB / SQL:{query_count}