Торги життями

Україна продовжує переговори з бойовиками щодо обміну заручниками. Щоправда, представники самоназваних ДНР та ЛНР хочуть отримати більше “своїх”, аніж утримує Україна

фото: wartime.org.ua
У той час, як мінські домовленості передбачають обмін заручниками в форматі “всіх на всіх”, зараз цей варіант неможливо реалізувати. Річ у тім, що бойовики вимагають від України звільнити 600 осіб, яких наша держава начебто утримує. Водночас українські посадовці переконують, що не знають частину людей, яких вимагають бойовики, а щодо більш як половини сепаратистів зі списку не володіють інформацією про місце знаходження.
“Трєбуют всіх-на-всіх... При цьому подають нам фантасмагоричний список з 600 людей… На всі заклики до логіки, гуманізму, бо ж ми готові на поступки, але потрібно шукати людей, і потім шукати компроміси, а не мучити всіх нереалістичними неіснуючими списками – бачимо відмову. Це і є тероризм. І всі причетні до такого знущання над українськими заручниками – справжні сомалійські пірати з георгіївськими стрічками”, – пояснює уповноважена Президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко на своїй сторінці у мережі Facebook. З її слів, у заручниках на окупованих територіях перебувають 109 українців, ще 10 – у російських в’язницях.
Україна теж наполягала на обміні “всіх на всіх”, але інша сторона не змогла підтвердити списки українських військових, що знаходяться у бойовиків, тому Україна була готова і на інший варіант. На початку липня у Мінську відбулася зустріч гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи, що займається ситуацією на Донбасі. На цій зустрічі українські представники запропонували представникам самоназваних ДНР та ЛНР здійснити обмін заручниками у форматі “25 на 50 осіб”. Тоді Україна очікувала відповіді на передані протилежній стороні списки заручників з обох сторін.
“Зранку від ОБСЄ отримала листа, в якому міститься відповідь ОРДО (окремі райони Донецької області) і їх так званого уповноваженого щодо всіх наших пропозицій по звільненню заручників. ОРДО пише, що у відповідь на пропозицію української сторони по звільненню 25 заручників, готовності передати їм 50 людей, яких вони ж запитували, у відповідь на всі наші пропозиції передати їм 8 “сeпaрів”, аби звільнити наших заручників, вони відмовляються”, – повідомила у вівторок 19 липня Ірина Геращенко своїй сторінці у мережі Facebook.
Ще більша проблема, ніж пропозиція нереалістичного обміну, зі слів уповноваженої, у тому, що представники самоназваних ДНР та ЛРН досі не дають відповіді на списки українських заручників, які потребують уточнення. Через це ми не знаємо точну кількість та місцезнаходження українських заручників. Більш того, відповідей на українські списки заручників не мають не лише українські посадовці, але і міжнародні організації, які є третьою, незацікавленою стороною. “Відповіді не дають і МКЧХ (Міжнародному комітету Червоного Хреста), і ОБСЄ, нікому. Натомість ми інформуємо по всіх їх запитах, а якщо не можемо знайти людину, то чесно це пишемо, відповідаємо, а від нас вимагають звільнити “всіх”. Це замкнене коло, у жорна якого потрапили українські заручники і його потрібно розірвати. Ми тут готові до компромісів, а інша сторона ні…”, – додає Ірина Геращенко. 
Попри очевидну абсурдність ситуації, формально представники ОРДЛО (Окремих районів Донецької та Луганської областей) вимагають виконання мінських домовленостей – звільнення всіх заручників, при тому, що насправді вони затягують процес та роблять обмін неможливим. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4249 / 3.99MB / SQL:{query_count}