Європейська бюрократія і візи

Доповідь щодо скасування віз для українців у Європарламенті буде представлена 5 вересня. Власне “безвіз” нам обіцяють не пізніше жовтня

фото: dt.ua
Українці продовжують сподіватись на якнайшвидше запровадження безвізового режиму із ЄС. Цього тижня Київ відвідав комісар Євросоюзу з питань політики сусідства і розширення Йоганнес Ган, який заявив, що це може відбутись на початку осені. 
“Лібералізація візової сторони, і я досить-таки упевнений, що ми можемо прийняти остаточне рішення на початку осені для того, щоб остаточно вирішити питання. Наразі ці рішення знаходяться в парламенті і в Раді ЄС. Ми сподіваємось, що після того, як вони приймуть свої рішення, ми зможемо прийняти наше рішення не пізніше жовтня”, – зазначив Ган, інформує канал “112”. 
Тут треба нагадати, що Єврокомісія оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України ще 20 квітня. А нещодавно, 7 липня,  надати безвізовий режим Україні якнайшвидше рекомендував комітет із закордонних справ Європарламенту, який, щоправда, має лише допоміжну роль у цьому питанні (42 депутати проголосували “за”, троє – “проти” і ще шестеро утримались). Своє слово має ще сказати профільний комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ,  і він голосуватиме щодо скасування віз для українців після літніх канікул. 
“Я планувала представити свою доповідь до літа, але, на жаль, у зв’язку з результатами референдуму у Великобританії деякі засідання комітету були скасовані, а порядок денний – відкладений. Саме тому моя доповідь буде представлена 5 вересня”, – повідомила доповідач Європарламенту з українського питання, євродепутат від Болгарії Марія Габріель, інформує УНІАН 13 липня.
Водночас вона розповіла, що її доповідь буде “доступною” і впродовж літа. “Я отримала багато інформації від Європейської комісії та української влади, і хочу подякувати українській стороні за відмінну співпрацю. Сигнали щодо досягнутого прогресу є позитивними. Моя доповідь підтримає пропозицію Комісії та пояснить оцінку всієї отриманої інформації з тим, щоб зробити висновок, що Європарламент дійсно повинен підтримати лібералізацію візового режиму з Україною”, – також зазначила Марія Габріель.
За скасування віз для українців має проголосувати Європарламент, а після цього відповідне рішення має ухвалити ще Рада ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ. І тільки тоді, через 20 днів,  після перекладу і публікації директиви в  офіційному журналі ЄС, безвізовий режим для нас стане реальністю.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2681 / 4.07MB / SQL:{query_count}