Молоко стане дефіцитом

Невдовзі молоко та молокопродукти можуть зникнути з полиць магазинів.

milk.jpgНевдовзі молоко та молокопродукти можуть зникнути з полиць магазинів.

За словами керівника проектів Української Аграрної Конфедерації (УАК) Олександра Ярославського, сьогодні в Україні поступово знижується внутрішній попит на перероблене молоко та молочні продукти в роз­дрібній торгівлі.

Також знижуються можливості експорту молочних продуктів переробними підприємствами, внаслідок чого призупиняють діяльність молокопереробні заводи.

У результаті, з огляду на сезонність виробництва молока та різке обмеження обсягів державної підтримки, середньомісячна закупівельна ціна молока за сі­чень - лютий 2009 року знизилася на 15%  - до 1905,2 гривень за тонну (січень - лютий 2008 року - 2234,2 гривень тонну).

Водночас експерти УАК прогнозують зміну структури реалізації молока. Так, за їхніми словами, активізується його реалізація на ринку (рівень ціни з цього каналу реалізації збільшився на 30%) з 2-х до 10-12% за рахунок зменшення частки реалізації молока на переробні під­приємства.

За даними Ярославського, ціни на м'ясо великої рогатої ху­доби за січень-лютий 2009 року збільшилися на 10%, з 8,3 тисячі гривень до 9,2 тисячі гривень за тонну. Зараз на українському ринку з'являються умови для активного вирізання поголів'я ко­рів. А на відновлення молочного стада, навіть за поліпшення ситуації на ринку підуть два-чотири роки, вважає він. На 1 лютого 2009 року поголів'я великої рогатої худоби становило 5,1 міль­йона, що на 7% менше, ніж на
1 лютого 2008 року.

"Якщо ситуація найближчим часом не зміниться на краще, то населення України буде лише думати, що споживає молоко", - каже Ярославський.

Як повідомлялося, за даними Держкомстату, у 2008 році виробництво молока всіх видів у всіх категоріях господарств становило 11,7 мільйона тонн, що на 4,1% менше, ніж у 2007 році (12,3 мільйона тонн).

У 2006 році обсяги виробницт­ва становили 24,5 мільйона тонн. Тобто за два роки виробництво молока скоротилося більш ніж удвічі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4687 / 3.97MB / SQL:{query_count}