Повільний процес

Ще одного українського військового звільнено з полону бойовиків

фото: facebook.com/Budik.v.v
Стало відомо про звільнення з полону бойовиків ще одного українського військового – Михайла Кучевського з інженерної частини ЗСУ. “Нещодавно пройшла інформація від прикордонників, що в районі Майорська, відбувся обмін. Щоб не зламати крихкий прогрес у роботі з обміну, було прийнято рішення інформацію про обміни притримати… Робота зі звільнення проходила за безпосередньої участі президента Петра Порошенка, Мінської групи, спільного центру звільнення, куди входять співробітники СБУ, Міноборони, МВС і прокуратури, а також Офіцерського корпусу Володимира Рубана”, – повідомив на своїй сторінці у Facebook 4 липня радник заступника міністра оборони Василь Будик.
На скількох бойовиків і яких саме, він не уточнив. У коментарях до свого повідомлення Будик зазначив, що це є закритою інформацією. 
У полоні бойовиків продовжують перебувати ще понад сотня українців. І українська сторона останнім часом вже не раз заявляла, що бойовики блокують процес обміну. Учора, 4 липня, у Мінську відбулося чергове засідання гуманітарної підгрупи й одним з основних питань було саме звільнення заручників. Зрештою, наш представник у цій підгрупі, перший віце-спікер Ірина Геращенко з одного боку розповіла про ймовірний масштабний обмін полоненими, а з іншого дала зрозуміти, що ще ніякого прориву у перемовинах не відбулось.
“Ще раз передали нашу позицію: Україна очікує відповіді на списки-пропозиції звільнення 25 українців, ми готові передати іншій стороні 50 громадян, що вони розшукують. Українська сторона, яку в гуманітарній підгрупі представляє також В. Медведчук, готова передати ОРДО 8 затриманих минулого тижня під Широкиним “саперів”, аби звільнити заручників-українців. Чекаємо відповіді”, – написала Геращенко у Facebook.
Нагадаємо, що 27 червня українські військові під Широкиним поблизу Маріуполя затримали вісьмох бойовиків, ще троє загинули. В “ДНР” заявляли, що ці спіймані їхні бійці були саперами і начебто розміновували території за погодженням з ОБСЄ, а не готували диверсію. Але в моніторинговій місії ОБСЄ це спростували. Міжнародні спостерігачі заявили, що 27 червня “не отримувала жодної інформації від СЦКК або когось іншого про проведення розмінування або запитів для моніторингу таких робіт в районі Широкиного, а також у той день Місія не давала завдання або пропозицій жодній зі сторін стосовно проведення яких-небудь конкретних операцій з перевірки режиму припинення вогню”. 
Тепер цих бойовиків можуть обміняти на українських військових. Якщо ще повертатись до учорашніх перемовин гуманітарної підгрупи у Мінську, то Ірина Геращенко також повідомила, що представники бойовиків продовжують відмовлятися надавати інформацію про місцезнаходження і стан здоров’я полонених українців. 
“Ми зробили пропозиції, ми чекаємо відповіді, наступна зустріч у Мінську – 13 липня. До цього питання звільнення заручників підніматиметься і з представниками “нормандського формату” на полях саміту НАТО. Для України звільнення наших громадян і в тюрмах РФ, і на окупованих територіях є ключовим гуманітарним пріоритетом”, – зазначила Геращенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6547 / 4.09MB / SQL:{query_count}